aktualizacja 

Rosja ma broń z Gwiezdnych Wojen. Putin jak Darth Vader

50

Prezydent Rosji Władimir Putin powiedział, że pomimo obecnej sytuacji praca nad nowoczesną bronią dla wojska nie powinna ustawać nawet na sekundę. Pochwalił się także wyposażeniem swojego wojska.

Rosja ma broń z Gwiezdnych Wojen. Putin jak Darth Vader
Władimir Putin chwali się nowoczesną bronią rosyjskiej armii. (Getty Images)

Władimir Putin powiedział w poniedziałek, że praca nad nowoczesną bronią nie powinna ustawać ani na sekundę. Tempo zbrojeń armii na świecie porównał do wyścigów Formuły 1.

Putin chwali się swoim wojskiem

Zatrzymamy się choćby na sekundę i od razu będziemy opóźnieni. Najważniejsze armie świata ponoszą ogromne, nieporównywalne z naszymi nakłady po to, by zapewnić sobie przewagę. Rosja nie może im ustępować - mówił Władimir Putin.

Prezydent Rosji dodał, że 2020 rok był bardzo trudny jeśli chodzi o wyposażenie armii. Jednak mimo wszystko wojsko wciąż się rozwija, a nowa broń jest opracowywana. Putin uważa, że rosyjska armia jest niezrównana.

Zobacz także: FSB zatrzymało dwie osoby w sprawie kradzieży ikony
Z dumą powtarzam, że mamy systemy uzbrojenia, których nie ma na świecie - to przede wszystkim broń hipersoniczna - zaznaczył.

Putin ma plany na kilka lat do przodu. Do 2024 roku chce, aby wyposażenie sił zbrojnych w nowoczesną broń wynosiło ponad 75 proc.

Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić