o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
GGG
|

Rosja szykuje się do wojny? Niepokojące ćwiczenia nuklearne

35
Podziel się

Rosyjskie wojsko udostępniło nagrania z ćwiczeń, na których widać rosyjską triadę nuklearną. Manewry odbyły się w obecności prezydenta Władimira Putina.

Rosja szykuje się do wojny? Niepokojące ćwiczenia nuklearne
Rosja testuje pocisk nuklearny w ramach serii ćwiczeń (TV Zvezda)
bEJuyavF

Nagrania prezentujące rosyjską siłę rażenia mogą niepokoić. Na wideo widać ćwiczenia rakietowe, na których widać potęgę arsenału armii rosyjskiej. Minister obrony kraju powiedział, że opublikowane filmy pokazują, że rozmieszczone rakiety są zdolne do ataku nuklearnego.

Ćwiczenia odbyły się w obecności prezydenta Władimira Putina. Pod okiem wodza wystrzelono pociski z okrętów podwodnych, podziemnych silosów i samolotów. Rosja rozszerzyła ostatnimi laty swoje ćwiczenia po napięciach z Zachodem związanymi z aneksją Krymu. Pociski zostały wysłane zarówno z powietrza, jak i lotnisk oraz Morza Barentsa. Wszystkie trafiły w pożądane cele na poligonach.

bEJuyavH
Szkolenie w zakresie kierowania strategicznymi siłami ofensywnymi odbyło się pod nadzorem naczelnego wodza. Cele treningowe zostały w pełni osiągnięte - napisano w oświadczeniu ministerstwa.

Czas ćwiczeń i ekspozycji siły nie jest przypadkowy. Manewry odbyły się niecałe dwa miesiące przed wygaśnięciem amerykańsko-rosyjskiego traktatu o kontroli zbrojeń NEW Start. Moskwa i Waszyngton dyskutowały o przedłużeniu paktu, ale rozmowy zakończyły się fiaskiem.

Eksperci ostrzegają przed konsekwencjami wycofania się z porozumienia. Wygaśnięcie NEW Start zlikwiduje wszelkie kontrole amerykańskich i rosyjskich sił nuklearnych.

bEJuyavN
Zobacz także: Bortniczuk: "Strajk Kobiet to polityczni kosmici"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEJuyawi
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(35)
irek
6 miesięcy temu
na prawdę nie wierzycie w Boga pomimo częstych wizyt w kościółkach i na Jasnej Górce . te wizyty to taki pic na wodę ?
Wagabunda
9 miesięcy temu
Manewry NATO to nasze manewry. Natomiast manewry nieobliczalnej Rosji wzbudzają w nas niepokój. Są pośrednio skierowane przeciwko nam. Dlatego widzimy w nim zagrożenie. Nie należymy już na całe szczęście do tego żałosnego układu Warszawskiego.
CCCP 2021
9 miesięcy temu
Sowieci mają praktycznie jedno miasto i te rakiety. Jak je wystrzelą to już nic im nie zostanie.
bEJuyawj
U22
10 miesięcy temu
Co wy piszecie żadnej wojny nie będzie nie pozwoli na to wyższa inteligencja nie straszcie ludzi nie manipulujcie nimi poprzez Niedorzeczny artykuł.
awangard
10 miesięcy temu
gdyby doszło do wojny to Rosja faworyt bo jako jedyne państwo na świecie ma broń hipersoniczną do przenoszenia głowic jądrowych są to rakiety AWANGARD o prędkości 20 mach -27 mach i wszelakiej manewrowości odporne na temperaturę 2000 stopni celsjusza jednak musi w określonym czasie uderzyć w cel bo inaczej się stopi jak lody przy tej prędkości zdąrzy uderzyć w cel są to rakiety międzykontynentalne ŻADNE inne państwo niema rakiet o prędkości nawet 5 mach
don
10 miesięcy temu
A w Polsce były pokojowe manewry NATO
Zbyszek
10 miesięcy temu
Fakt jest taki, że gdyby nie takie manewry już dawno była by wojna światowa!
...
10 miesięcy temu
Mogą już tylko straszyć...!
AAAAAAA
10 miesięcy temu
A my nie mamy już nic z uzbrojenia. Ostatnio ludzie pogonili czarnych i nawet strzelające krzyżyki przestały mieć znaczenie militarna. Smutna przyszłość nas czeka.
czas
10 miesięcy temu
Wojna jest nie do uniknięcia i to się stanie w niedługim czasie dlatego radzę się szykować - taka jest moja opinie
a nie obrony
10 miesięcy temu
rakiety są zdolne do ataku nuklearnego.
Ryuui
10 miesięcy temu
Tym się ciągle marzy wojna nuklearna z zachód ! Ten kraj tak ma. Od wieków i nie potrafi się wyleczyć z własnych kompleksów
POLAK
10 miesięcy temu
ONI cały czas są gotowi i co w tym dziwnego???
bEJuyawb
osetia
10 miesięcy temu
Rosjanie zakończyli mordowanie osetyńców przez gruzinów które popierał nie żyjący już lech kaczaszwili Brawo Rosja
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić