aktualizacja 

Rosjanie chcą Chersonia. "Mogą prosić o przyłączenie Marsa lub Jowisza"

Władze okupacyjne przymierzają się do włączenia obwodu chersońskiego w granice Federacji Rosyjskiej. Na doniesienia zareagował Mychajło Podolak. Doradca Szefa Kancelarii Prezydenta Ukrainy nie przebierał w słowach, pomysł uznając za absurdalny.

Rosjanie chcą Chersonia. "Mogą prosić o przyłączenie Marsa lub Jowisza"
Mychajło Podolak reaguje na plany Kremla odnośnie do włączenia w granice Rosji obwodu chersońskiego. Padły mocne słowa (Twitter, Михайло Подоляк)

Państwowa agencja prasowa "Ukrinform" podała, że za pomysłem przyłączenia obwodu chersońskiego do Federacji Rosyjskiej stoją władze okupacyjne. Mówił o tym m.in. Kirill Stremousow, zastępca szefa administracji okupacyjnej Chersonia.

Doradca Wołodymyra Zełenskiego uderza w Rosjan

Przedstawiciele władz okupacyjnych Chersonia planują zwrócić się z prośbą do prezydenta Federacji Rosyjskiej Władimira Putina. Mają zaapelować, aby obwód, który nielegalnie opanowano, został włączony w granice Rosji.

Oburzenie planami władz okupacyjnych wyraził Mychajło Podolak. Jeden z najbliższych doradców Wołodymyra Zełenskiego określił najeźdźców Gauleiterami. Był to stopnień polityczny, który w III Rzeszy otrzymywali przywódcy NSDAP w danym okręgu.

Jedyny apel, jaki mogą przygotować Gauleiterowie z regionu obwodu chersońskiego, to prośba o ułaskawienie po sądowym wyroku. Okupanci mogą co najwyżej poprosić o przyłączenie Marsa lub Jowisza – napisał Mychajło Podolak na Twitterze.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Mychajło Podolak podkreślił, że nie traci wiary w wyzwolenie okupowanego regionu. Zapowiedział, że mieszkańcy obwodu chersońskiego doczekają się wolności od terroru okupantów, bez względu na to, jakie Rosjanie snują fantazje.

Armia ukraińska wyzwoli Chersoń niezależnie od tego, jakie określenia wymyślą sobie okupanci – zapowiedział Mychajło Podolak na Twitterze.
Zobacz także: Zobacz też: USA wspomaga Ukrainę sprzętem bojowym. Nagrania Gwardii Narodowej
Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić