aktualizacja 

Rosjanie niszczą własne czołgi. "Zatapiają to, czego nie spalą Ukraińcy"

Siły Zbrojne Ukrainy codziennie pokazują zdjęcia zniszczonych rosyjskich czołgów. Okazuje się jednak, że sami Rosjanie nie radzą sobie z własnym sprzętem. Na zdjęciu widać, jak cała kolumna rosyjskich czołgów utknęła w błocie. Po tym żołnierze najprawdopodobniej porzucili sprzęt.

Rosjanie niszczą własne czołgi. "Zatapiają to, czego nie spalą Ukraińcy"
Rosjanie topią własne czołgi

O zaskakującym zdarzeniu poinformował Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy. Na zdjęciu, którym podzielił się w mediach społecznościowych widać szpaler zniszczonych rosyjskich czołgów w błocie.

"Druga armia świata — oszustwo"

Fotografia nie sugeruje, gdzie dokładnie doszło do tego zdarzenia, ale Ukraińcy twierdzą, że porzucone czołgi okazały się w tym miejscu nie dlatego, że zostały zaatakowane przez Ukraińców, ale przez to, że sami Rosjanie utknęli w błocie.

Druga armia świata - to oszustwo. Rosjanie działają według zasady "czego nie zniszczyli Siły Zbrojne Ukrainy, zatopimy sami". Wojska Lądowe Ukrainy i Obrona Terytorialna Ukrainy dziękują żołnierzom z krzywymi rękami oraz ich niezbyt inteligentnym dowódcom za trofea - czytamy na stronie Sztabu Generalnego.
Trwa ładowanie wpisu:facebook

Rosjanie tracą sprzęt

Sztab Generalny ironizuje, że walczyć z Rosjanami pomaga nawet ziemia. Zbrojne Siły Ukrainy bardzo chętnie zamieszczają w sieci zdjęcia zniszczonych rosyjskich czołgów. Według najnowszych danych Rosjanie stracili już ponad 400 czołgów.

Ponadto wojska rosyjskie straciły na Ukrainie m.in. 81 samolotów, 95 śmigłowców, 404 czołgi, 1279 transporterów opancerzonych, 150 systemów artyleryjskich, 64 wieloprowadnicowe wyrzutnie rakietowe, 36 sztuk systemów obrony przeciwlotniczej, trzy okręty.

Nie żyje ponad 13,5 tys. rosyjskich żołnierzy

We wtorek Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy poinformował na Facebooku, że od początku inwazji na Ukrainę 24 lutego straty sił rosyjskich wynoszą już ponad 13,5 tys. żołnierzy.

Zobacz także: Bezpieczeństwo Polski. Ekspert: nie jesteśmy gotowi do obrony stolicy i obywateli
Autor: BA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić