aktualizacja 

Żołnierz prosił żonę o pieniądze. "Chłopaki jadą do Rosji"

Kolejna przechwycona przez ukraińskie służby rozmowa rosyjskiego żołnierza z żoną. Mężczyzna prosi ją o 8 tys. rubli na zakupy. – Kupujecie to za swoje pieniądze? – dziwi się Rosjanka.

Żołnierz prosił żonę o pieniądze. "Chłopaki jadą do Rosji"
Rosyjscy żołnierze narzekają na ekwipunek. "Jest beznadziejny" (PAP)

"Takie mundury można kupić w każdym sklepie". Kultowe już słowa Władimira Putina nabierają nowego znaczenia w kontekście tych wieści. Ukraińskie służby przechwyciły rozmowę rosyjskiego żołnierza z kobietą, prawdopodobnie jego żoną. Udostępniły fragment, w którym mężczyzna prosi partnerkę o pieniądze.

Chłopaki jadą do Rosji całą kolumną. Powinni kupić mi ekwipunek. Masz coś?

Jak tłumaczył Rosjanin, potrzebował około 8 tys. rubli. To w przeliczeniu 118 dolarów amerykańskich. Na pytania małżonki dopowiedział, że potrzebuje tych pieniędzy "na jutro albo pojutrze". Po chwili zastanowienia jego partnerka odpowiedziała, że uda jej się zebrać wymaganą kwotę, najwyżej część od kogoś pożyczy.

Będzie dobrze. Co kupujesz w ramach ekwipunku? – zapytała męża.

Rosjanin wyjaśnił, że zamierza kupić dwa elementy składające się na kamizelkę taktyczną oraz hełm. – Kupujesz to za własne pieniądze, tak, Dima? – upewniła się żona.

Wiesz, te rzeczy które teraz nosimy...są beznadziejne. Tak naprawdę trudno to nazywać w ogóle "ekwipunkiem" – wyjaśnił Dima.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Jego żona upewniła się jeszcze, że chodzi mu o wyposażenie, które dostał od armii, co żołnierz potwierdził. Ukraińcy nie ujawnili reszty rozmowy małżeństwa.

Rosja nie spodziewała się tak długiej i wyczerpującej wojny w Ukrainie, więc dziś armia nie może nawet zapewnić niezbędnego wyposażenia najeźdźcom. Dotyczy to przede wszystkim indywidualnego wyposażenia żołnierzy nowej fali tajnej mobilizacji – podkreśla Służba Bezpieczeństwa Ukrainy.
Zobacz także: Parada 9 maja bez znaczącego symbolu. Specjalistka wyjaśnia przyczyny
Autor: DSM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić