oprac. Danuta Pałęga| 

Rosyjski "bohater" oskarżony o brutalne morderstwo. 12-latka przeżyła horror

W obwodzie kemerowskim doszło do tragicznej zbrodni, ktoś zamordował 12-letnią dziewczynkę. Głównym podejrzanym jest były uczestnik "specjalnej operacji wojskowej", jak Rosjanie kłamliwie nazywają konflikt w Ukrainie. Po podpisaniu kontraktu z rosyjską armią więzień opuścił kolonię karną, a następnie został zwrócony Moskwie w ramach wymiany jeńców. Potem wrócił w rodzinne strony i zabił z zimną krwią.

Rosyjski "bohater" oskarżony o brutalne morderstwo. 12-latka przeżyła horror
12-latka zaginęła, później znaleziono jej ciało. Odpowiedzialny za zbrodnię jest żołnierz z Rosji (screen)

18 czerwca zaginęła 12-letnia Karina z miasta Topki. Dziewczynka nigdy wcześniej nie uciekała z domu, dlatego do poszukiwań zaangażowano kilkudziesięciu wolontariuszy. Jej ciało, noszące ślady gwałtownej śmierci, znaleziono w studni niedaleko centrum miasta. Policja szybko zidentyfikowała podejrzanego - okazał się nim 49-letni mieszkaniec wsi Mały Korczugan, Andriej Bykow.

Nazwisko Andrieja Bykowa było na liście jeńców wojennych, którzy w styczniu tego roku wrócili do Rosji. W nagraniu, które powstało po jego schwytaniu przez Siły Zbrojne Ukrainy (ZSU), Bykow opowiadał, że niemal nieprzerwanie od 1991 roku przebywał w więzieniu za różne przestępstwa.

W 2019 roku otrzymał wyrok 13,5 roku więzienia za zabójstwo starszej kobiety, którą najpierw uderzył wiadrem w głowę, a potem udusił.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Potężne eksplozje w Rosji. Nocny atak na rafinerię w Azowie

Po podpisaniu kontraktu z rosyjską armią, Bykow został zwolniony z kolonii karnej. Wrócił do Rosji w ramach wymiany jeńców, co miało być dla niego szansą na nowy początek. Niestety, jego powrót do społeczeństwa zakończył się kolejną tragedią.

Mieszkańcy Topki i okolic są wstrząśnięci wydarzeniami. Rodzina i bliscy Kariny są zdruzgotani stratą i starają się znaleźć odpowiedzi na pytanie, jak mogło dojść do tak okrutnego czynu.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Śledztwo w sprawie morderstwa Kariny jest w toku. Policja i prokuratura pracują nad wyjaśnieniem wszystkich okoliczności tej strasznej zbrodni, aby sprawiedliwości stało się zadość. Społeczność liczy na szybkie i sprawiedliwe rozstrzygnięcie tej sprawy oraz na podjęcie działań, które zapobiegną podobnym tragediom w przyszłości.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić