Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
MDO
|
aktualizacja

Bony o wartości 2500 zł dla 7 mln Polaków. "Przeraża nas brak konsekwencji"

45
Podziel się:

Kryzys energetyczny sprawił, że politycy przedstawiają przeróżne koncepcje na polepszenie sytuacji. Z dość zaskakującą inicjatywą wyszła Lewica. Zaproponowano wprowadzenie bonów o wartości 2500 zł. Co można by za nie kupić?

Bony o wartości 2500 zł dla 7 mln Polaków. "Przeraża nas brak konsekwencji"
Pieniądze (Pixabay)

Wszystko wskazuje na to, że w najbliższych miesiącach rachunki za prąd będą mocno drenować budżety Polaków. Już teraz pojawia się wiele obaw związanych z okresem zimowym. Tymczasem Lewica ma pomysł na obniżenie zużycia prądu.

Chodzi o zasponsorowanie Polakom nowego sprzętu AGD. W trakcie konferencji "Jedna Europa wspólna energia" Robert Biedroń spostrzegał, że różnica w poborze energii między starszymi i nowszymi urządzeniami może być nawet dwu- lub trzykrotna! Wymiana sprzętów poskutkowałaby zmniejszeniem rachunków i oczywiście ograniczeniem zapotrzebowania na energię.

Właśnie dlatego, jak podaje Radio ZET, Robert Biedroń zaapelował o szybkie wprowadzenie bonu o wartości 2500 zł. Takie wsparcie miałoby objąć 7 milionów najbardziej potrzebujących osób. Celem byłby oczywiście zakup nowych sprzętów dla gospodarstw domowych.

"Przeraża nas brak jakiejkolwiek konsekwencji"

Do kryzysu energetycznego w trakcie wspomnianej konferencji odnosił się m.in. Włodzimierz Czarzasty. - My wiemy o tym, że brak nośników energii, ceny tych nośników energii, nie są spowodowane tylko i wyłącznie przez działania rządu. My wiemy, jesteśmy odpowiedzialną opozycją. Wiemy, co się dzieje w Ukrainie, wiemy, co się dzieje na skutek wojny. Jesteśmy świadomi, jesteśmy odpowiedzialni, nie jesteśmy głupio atakujący. Ale powiem państwu jedną rzecz, jedna rzecz nas przeraża - przeraża nas brak jakiejkolwiek konsekwencji rządu w walce z kryzysem energetycznym - mówił, cytowany przez radiozet.pl.

Czarzasty na tym nie poprzestał. - Pretensja nasza do rządu nie jest o to, że jest w tej chwili światowy kryzys, tylko o to, że naprawdę nie wiecie, co z nim zrobić w Polsce, nie wiecie jakie rozwiązania wprowadzić, że nie macie w tej sprawie konsekwencji, nie macie tej sprawy przemyślanej, nie wiecie jak będzie - podsumował.

Zobacz także: Kaczyński o kartoflach dzików. "To trochę stand up"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(45)
Tomasz
2 miesiące temu
Kiedyś każdy chodził do kościoła bo był do tego zmuszany, niewolnictwo było legalne a szlachta Patrycjusze i inne elity trzymające z kościołem miały niewolników. Co zrobić żeby ponownie zmusić ludzi żeby znowu padli na kolana i zaczeli sie modlić do Boga i chodzić do kościoła oraz co zrobić żeby Europa była jak za feudalizmu? Przestraszyć ich przerazić i mowić elitach, którym przypisuje się własne zamiary . którzy są związani z Kościołem, Patrycjusze i kościół chcą powrotu do czasów feudalnych i utrzymać status quo za wszelką cenę . I to jest cała prawda o teoriach spiskowych, straszenie masonami, globalistami itd. Prawda w oczy kole! W teoriach spiskowych prawica straszy elitami, które sprawią że ludzie będą zasuwać za miskę ryżu a Morawiecki powiedział że ludzie mają zapierdalać za miskę i jakaś babka z pis powiedziała, że to absurd żeby ludzie decydowali na co wydają swoje pieniądze, Janusz Korwin ma mentalność szlachcica z czasów feudalnych oraz ma poglądy, że edukacja, nauka, medycyna oraz prawo do nietykalności cielesnej itd mają być tylko dla elity a nie dla motłochu, tak jak było za czasów feudalnych i środowiska prawicowo religijne mają takie poglądy (np alright, zwolennicy Donalda Trumpa, Janusz Korwin itd).w feudalnej Europie kościół służył ustrojowi feudalnemu a heretycy, którzy byli zabijani to właśnie buntownicy przeciwko patriarchalnemu systemowi i ścisłej hierarchi społecznej.
Aldona
2 miesiące temu
Nie dziwię się ludziom czemu obecnie tyle osób w Polsce bierze zasiłki i korzysta z pomocy miejskiego ośrodka pomocy społecznej. Lepszy socjalizm i komuna niż kapitalizm. Bo każdy miał pracę bez względu na wykształcenie kwalifikacje i doświadczenie. Kiedyś każdy zaraz po ukończeniu szkoły miał pracę a jak mu z nauką nie szło to był wysyłany na przyuczenie do zawodu. Za kapitalizmu wyzysk i odmawie ludziom pracy za taki pretekst jak brak garsonki lub garniaka. I JESZCZE DO TEGO OFEROWANIE PRACY BEZ DOŚWIADCZENIA A NAWET Z PRZYUCZENIEM OD PODSTAW I ODMAWIANIE ZATRUDNIENIA BO CZŁOWIEK NIE MA DOŚWIADCZENIA I TAKIE BŁĘDNE KOŁO W KAPITALIZMIE I DLATEGO W KAPITALISTYCZNYCH CZASACH LUDZIE NIE ZAKŁADAJĄ RODZIN BO ICH NIE STAĆ NA POSIADANIE DZIECI I NIE CHCĄ TAKIEGO ŻYCIA DLA SWOJEGO POTOMSTWA PO DRUGIE NIE CHCĄ KAPITALISTYCZNEGO WYZYSKU JAJ ZA PO I Z FILMU ZIEMIA OBIECANA. WIEM CO MÓWIĘ, BO SAMA MAM TO BŁĘDNE KOŁO. ZA SOCJALIZMU (NIE MYLIĆ Z KOMUNĄ) BYŁO O WIELE LEPIEJ NIŻ ZA KOMUNY I W KAPITALIZMIE. O i jeszcze warunkiem zatrudnienia w coraz większej liczbie zawodów jest orzeczenie o niepełnosprawności, bo pracodawcy otrzymują róże profity za zatrudnianie ludzi z orzeczeniem o niepełnosprawności. I dlatego dla osób z orzeczeniem o niepełnosprawności jest więcej ofert pracy niż dla ukraińców bo za tych z orzeczeniem o niepełnosprawności pracodawcy dostają więcej korzyści. I niestety dlatego jest taki popyt na socjal a rozdawnictwo stało się najlepszą metodą wygrania wyborów i dlatego pis wygrał wybory.
Lolo
2 miesiące temu
Oj tam. PiS przekupił Polaków ich własnymi pieniądzmi, dał 500+ i zabrał minimum 900 i robi inflację. A lewica będzie nam rozdawać pieniądze od Unii Europejskiej i całego zachodu a nie nasze jak to robi pis. Lewica jest tak bardzo unijna, że za wartości Unii Europejskiej dostanie tyle kasy, że lewicę będzie spokojnie stać na rozdawnictwo i nie będzie zabierała nam Polakom kasy żeby nas nimi Kupić jak pis. Wszyscy wiedzą, że Unia Europejska uzależnia dotacje od przestrzegania ich zachodnich wartości a im bardziej unijny kraj tym więcej dotacji otrzymuje od Unii Europejskiej. I między innymi dlatego trzeba głosować na razem lub lewicę. Im bardziej unijni będziemy, tym więcej dotacji Polska dostanie od Unii Europejskiej a im więcej dotacji tym lepiej.
Cytryna
2 miesiące temu
Ludzie żeby mieć 500 + to nawet na Nergala zagłosują! Jak Polska nie przyjmie europejskich wartości tak jak kiedyś zrzekliśmy się swojej słowiańskiej kultury to będziemy biedni i nie będzie kasy w państwie na 500+ i dalsze rozdawnictwa, dla których lud zagłosuje na każdego i będzie robił wszystko dla rządu, który w końcu coś im dał. Jak wygra razem lub lewica to skapnie nam więc unijnych dotacji niż za pis i po razem wziętych. Bo unia Europejska, NATO, zachód, Stany Zjednoczone itd uzależniają wsparcie militarne, humanitarne, finansowe itd właśnie od przestrzegania ich zachodnich wartości. Unia Europejska już wstrzymała nam miliardy euro za to, że pis nie przestrzega unijnych wartości uzależnione są dotacje, a od unijnych dotacji zależna jest Polska i los każdego obywatela. Jak wygra np Biedroń to od Unii popłynie kasa i będzie nawet na 1000+! Co podpisał Lech Kaczyński? Prawo unijne ma pierwszeństwo przed prawem krajowym państwa członkowskiego. 2. Państwa mają obowiązek zapewnić skuteczność prawa unijnego. 3. Krajom członkowskim nie wolno jest wprowadzać przepisów prawa krajowego, które byłyby sprzeczne z prawem unijnym. 4. W razie sprzeczności przepisów prawa unijnego i krajowego, zastosowanie mają przepisy prawa unijnego. 5. Późniejsze prawo krajowe nie deroguje wcześniejszego prawa! Czy pis i Jarosław Kaczyński przestrzegają zasad umowy z Unią Europejską? Nie. To przez PiS i inne konserwatywno religijne partie oraz kościół Polska nie dostaje dotacji unijnych, bo nie przestrzegają warunków umowy z Unią Europejską! Ale najlepiej zwalić winę na Tuska. Unia Europejska prędzej czy później dowiedziałaby się, że Polska nie przestrzega unijnych wartości! A wygra ten rząd, który coś komuś da nie tak jak PO. Przynajmniej lewica nie będzie rozdawać Polakom ich pieniądzy jak to robi pis, tylko lewica będzie rozdawać kasę od Unii Europejskiej, bo unia Europejska uzależnia dotacje od przestrzegania ich zachodnich wartości.
Aldona
2 miesiące temu
Lepszy socjalizm i komuna niż kapitalizm. Bo każdy miał pracę bez względu na wykształcenie kwalifikacje i doświadczenie. Kiedyś każdy zaraz po ukończeniu szkoły miał pracę a jak mu z nauką nie szło to był wysyłany na przyuczenie do zawodu. Za kapitalizmu wyzysk i odmawie ludziom pracy za taki pretekst jak brak garsonki lub garniaka. I JESZCZE DO TEGO OFEROWANIE PRACY BEZ DOŚWIADCZENIA A NAWET Z PRZYUCZENIEM OD PODSTAW I ODMAWIANIE ZATRUDNIENIA BO CZŁOWIEK NIE MA DOŚWIADCZENIA I TAKIE BŁĘDNE KOŁO W KAPITALIZMIE I DLATEGO W KAPITALISTYCZNYCH CZASACH LUDZIE NIE ZAKŁADAJĄ RODZIN BO ICH NIE STAĆ NA POSIADANIE DZIECI I NIE CHCĄ TAKIEGO ŻYCIA DLA SWOJEGO POTOMSTWA PO DRUGIE NIE CHCĄ KAPITALISTYCZNEGO WYZYSKU JAJ ZA PO I Z FILMU ZIEMIA OBIECANA. WIEM CO MÓWIĘ, BO SAMA MAM TO BŁĘDNE KOŁO. ZA SOCJALIZMU (NIE MYLIĆ Z KOMUNĄ) BYŁO O WIELE LEPIEJ NIŻ ZA KOMUNY I W KAPITALIZMIE.
Heniek
2 miesiące temu
Obserwator ale to niestety najlepsza metoda wygrania wybór czyli rozdawnictwo. Ludzie pamiętają jak było za platformy obywatelskiej i dlatego wszystko wybaczą pis, ponieważ,, to jedyny rząd, który im coś dał " i dla takiego rządu co daje ludzie zrobią i zniosą wszystko żeby nie być bez wsparcia od państwa. Zwłaszcza, że orzeczenie o niepełnosprawności jest warunkiem zatrudnienia w coraz większej liczbie zawodów i dla osób z orzeczeniem o niepełnosprawności jest więcej ofert pracy niż dla ukraińców bo na osoby z orzeczeniem o niepełnosprawności pracodawcy dostają więcej korzyści. Po drugie oferuje się ludziom pracę bez doświadczenia i odmawia zatrudnienia bo człowiek nie ma doświadczenia i takie błędne koło mają ludzie. O ironio w socjalizmie i za komuny aborcja była legalna i rodziło się więcej dzieci niż obecnie. Jak myślicie dlaczego? Rynek pracy, rynek nieruchomości, gospodarka itd to skutki decyzji polityków i prezydenta a decyzję rządzących wpływają na życie innych ludzi a tym samym na przykład na możliwość założenia rodziny i inne aspekty życia społecznego, o których Aldona mówi.
Cywilizowany
2 miesiące temu
niedługo z powodu gigantycznej podwyżce węgla niektóre rodziny będą marznąć bo nie będzie ich stać na opał, ale ważne, że będziemy marznąć w duchu prawdziwie katolickim. Oraz z powodu infalcji i podatków, które pis mnoży na potęgę Polacy umrą z głodu a potem będą pod zaborem rosyjskim u Putina i polski na mapie nie będzie ale za to będzie wszystko w duchu konserwatywno katolickim! Wartości dla pisu, konfederacji i środowisk prawicowo religijnych są najważniejsze, zwłaszcza te, które Polska przyjęła pod przymusem i groźbą wojny w 966 roku.
Karol
2 miesiące temu
Lepsi wytatuowani aktywiści i lgbt niż ty. Poczekaj aż sam będziesz w ciężkiej sytuacji życiowej to zmienisz zdanie na temat lewicy i pomocy socjalnej. Wiem co mówię, mój sąsiad konfederata miał wypadek i został kaleką i z powodu kalectwa stracił pracę. I żona go zawiozła do MOPS po zasiłki dla bezrobotnych i zasiłki opiekuńcze. A on sam się teraz cieszy, że jest coś takiego jak socjal. Każdy gardzi osobami korzystajcymi z socjalu i samym socjalem ale jak się noga w życiu powinie to ludzie wdzięczą się do swoich wrogów i dlatego się z nimi,, pojednają ", fruną do miejskiego ośrodka pomocy spół po socjal lub do fundacji charytatywnych albo żebrzą na ulicy i tak każdy człowiek staje się miłą panią i szanownym Panem.
Cywilizowany
2 miesiące temu
Dalej nazywajcie lewicę ,, lewactwem " ale nie płaczcie jak nie będzie : 1. Praw człowieka i przepisów chroniących przed dyskryminacją (wiecie co robiono z poganami i osobami uznanymi za heretyków w feudalnej Europie?). A nie będzie was stać na dawanie na ofiarę w kościele i na sakramenty i obrzędy religijne. Chyba nie chcecie iść siedzieć albo być skazanym na tortury i śmierć bo was nie stać na sakramenty obrzędy religijne i dawanie na ofiarę lub krytykę religii i kapłaństwa. 2. Jak prawo do nietykalności cielesnej będzie tylko dla elit a dostęp do edukacji i medycyny będzie tylko dla bogatych. 3. Jak nie będzie pomocy dla ofiar przemocy domowej oraz zasiłków oraz elity będą mogły bezkarnie bić i molestować seksualnie służbę domową i pomiatać osobami spoza elit. 4. Jak gniew ludu z winowajców czyli elit będzie przekierowny za pomocą kościoła na osoby najbardziej poszkodowane przez feudalne elity i kościół (poczytajcie sobie na Wikipedii o społeczno kulturowym aspekcie procesów o czary) 5. Jak nie będzie praw człowieka i jak będą cyrki z powieść podręcznej, serialu zniewolona ( Europa chyba XVI wiek nastolatka sprzedana przez matkę), oraz cyrki u talibów w krajach typu Pakistan czy iran. 6. Jak niewolnictwo i handel żywym towarem znowu będą legalne, ale dzięki środowiskom lewicowym i prawom człowieka te złe rzeczy są nielegalne i handel ludźmi jest przestępstwem w cywilizowanych krajach.
Adam
2 miesiące temu
Wiesz gdyby pis i jego wybryki na tle konserwatywno religijnym typu zakaz aborcji (wyrok trybunału konstytucyjnego, Julia Przyłębska), strefy wolne od lgbt itd to unia Europejska nie wstrzymałaby nam dotacji to było by nawet na bony o wartości 10000 zł i nie mielibyśmy takich problemów jakie mamy przez PiS.
Realista
2 miesiące temu
Jak nami nadal będzie rządzić pis to będziemy mieli średniowiecze, gdzie tam epokę brązy czyli czasy starego testamentu, bo jakiś facet z pis powiedział, że chce Unii Europejskiej na starym testamencie, a w tych czasach kamienowali za życie na kocią łapę (Maria Magdalena mieszkała z facetem bez ślubu i dlatego chcieli ją ukamienować a nie za nieżąd, katechetka na lekcji o tym mówił) oraz za nie zawarcie hetero małżeństwa w świątyni do momentu ukończenia 21 roku życia. A jak wygra konfederacja to będziemy mieli NSDAP w polewie katolickiego fanatyzmu z posypką inkwizycji z feudalizmem a propos konfederacja utożsamia się z elitami z czasów feudalnych czyli szlachta, arystokracja, Patrycjusze. A Janusz Korwin ma mentalność szlachcica z trzynastego wieku. Po też źli. Więc głosujmy na lewicę lub razem, przynajmniej dostaniemy dotacje od Unii Europejskiej w tępi błyskawicznym i w większych ilościach niż kiedykolwiek
Miastowy
2 miesiące temu
Ale wiedzą co to być pod pisowsko-katilicko-nacjinaistycznym butem. Za komuny tępiono zabobon i sekty za pomocą ateizacji! Za pis propaguje się ciemnotę i zabobon oraz zacofanie za pomocą indoktrynacji i propagandy religijnej w celu wprowadzenia feudalizmu w połączeniu z dyktaturą i inkwizycją! Lewica dała nam : prawa człowieka, powszechną edukację, prawa pracownicze, przepisy chroniące przed dyskryminacją, pomoc socjalną, stypendia w szkołach, wolność wyznania itd. DZIĘKI lewicy są organizacje pomagające ofiarom przemocy domowej itd. Nie dajmy się cofnąć do średniowiecza. Największym błędem lewicy jest to, że przestała się skupiać na prawach biednych, ploretariatu, klasy pracującej itd i zaniedbała te kwestie na rzecz lgbt i aborcji! A powinna robić na odwrót!
Lewarek
2 miesiące temu
Tfu pis tylko aborcja i ciemnoskórzy homoseksualiści na netflixie jako główni bohaterzy A i powinni prowadzić dochód podstawowy bo żyjemy w takich nowoczesnych, progresywnych czasach, że już nie trzeba pracować
Ewa
2 miesiące temu
Żadnych bonów !! Dość rozdawnictwa
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić