Rydzyk ostrzega. "Idziemy w nowe czasy, ale nie jesteśmy sami"

366

Podczas Mszy św. dziękczynnej za 32 lata funkcjonowania Radia Maryja, o. Tadeusz Rydzyk w specjalnej homilii życzył wiernym i słuchaczom stacji sił wchodząc "w nowe czasy", a także odniósł się do sytuacji w nowym parlamencie.

Rydzyk ostrzega. "Idziemy w nowe czasy, ale nie jesteśmy sami"
O. Tadeusz Rydzyk podczas homilii na Jasnej Górze (Twitter, Jasna góra)

Radio Maryja to największa katolicka rozgłośnia w naszym kraju. Radiostacja założona przez o. Tadeusza Rydzyka już niebawem będzie obchodzić 32. rocznicę swojego powstania. Swoją działalność zapoczątkowała 8 grudnia 1991 r..

Z tej okazji na Jasnej Górze w środę, 29 listopada odbyła się specjalna msza św. dziękczynna. Uroczystą homilię wygłosił o. Rydzyk, wspominając początki działalności rozgłośni. Jak sam stwierdził, prowadzenie katolickiej stacji radiowej nie należy do najprostszych:

To jest cały czas wspinanie się na górę, a jeżeli ona jest bardzo trudna, to i trudne jest podejście. Ale można wejść, jak się nie idzie samemu - twierdzi Rydzyk.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Ojciec Tadeusz Rydzyk porównał się do Jezusa. Oskarżyciel zabrał głos

Kontrowersyjny redemptorysta zwraca także uwagę na istotny wkład założonej przez niego Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w rozwój Radia Maryja. To właśnie z murów tej uczelni pochodzi wielu dziennikarzy i radiowców, pracujących zarówno w tej rozgłośni, ale także innych mediach, nie tylko katolickich.

Rydzyk ostrzega: "Idziemy w nowe czasy"

Tadeusz Rydzyk dostrzega także wyzwania stojące przed Radiem Maryja. Postępująca laicyzacja społeczeństwa zmniejsza grono odbiorców rozgłośni, a redemptorysta odniósł się także do środowej ewangelii, w której uczniowie Jezusa spotykają się z prześladowaniami, ale on zapewnia ich o wsparciu w trudnych chwilach.

Idziemy w nowe czasy, ale nie jesteśmy sami. Z nami jest Bóg. Jeśli kto z Bogiem, to któż przeciwko niemu? Jasna Góra jest tego dowodem. Nieraz potop nas zalewał, krew się rzeką lała, a wciąż Klasztor Jasnogórski stoi jako skała - mówi o. Rydzyk.

Tadeusz Rydzyk mówi także o potrzebie krzewienia miłości. Zwraca także na konieczność powrotu do merytorycznej dyskusji w parlamencie.

Życzę, żebyśmy wszędzie nieśli miłość na te czasy. Niech będzie rozmowa (też w parlamencie), ale merytoryczna, a nie obrażanie. Niech odejdzie od nas pycha, gniew, lenistwo, egoizm! Niech to wszystko odejdzie. Tylko miłość jest twórcza.
Zobacz także: Msza św. z kaplicy Cudownego Obrazu na Jasnej Górze 29.11.2023
Autor: ACG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić