Robert Czykiel| 

Są nowe wytyczne dla przedszkoli i żłobków. GIS poluzował restrykcje

2

GIS wysłuchał głosów środowiska i zdecydował się wprowadzić zmiany w wytycznych dla przedszkoli i żłobków. Dopuszczone zostaną mniejsze sale.

Są nowe wytyczne dla przedszkoli i żłobków. GIS poluzował restrykcje
GIS zmienił wytyczne ws. przedszkoli i żłobków (pixabay.com, pixabay.com)

Za chwilę rozpoczyna się nowy rok szkolny, który dla wszystkich będzie dużym wyzwaniem w obliczu pandemii koronawirusa. Szkoły już pracują nad tym, aby dzieci i młodzież miały bezpieczne warunki do nauki.

GIS zmienił wytyczne ws. przedszkoli i żłobków

Otwarte będą także przedszkola i żłobki. Tutaj pojawiły się duże kontrowersje, gdy GIS opublikował wytyczne. Okazało się np., że placówki będą musiały znacznie ograniczyć liczbę dzieci, aby zapewnić swoim podopiecznym bezpieczny dystans.

GIS jednak wsłuchał się w głosy środowiska i wprowadził kilka zmian. Z nowych wytycznych wynika, że wymagana powierzchnia sali to co najmniej 15 m2. W takiej sali będzie mogło przebywać maksymalnie pięcioro dzieci.

Zobacz także: Powrót do szkoły. "Nie ma żadnego dialogu z władzami oświatowymi"

Im większa sala, tym więcej dzieci w grupie. GIS jednak zaleca, aby grupy nie miały ze sobą kontaktu i żeby miały cały czas tego samego opiekuna.

Żłobki i przedszkola mają być wyposażone w termometr i najlepiej, żeby był on bezdotykowy. W dodatku placówki dla najmłodszych mają zapewnić środki do dezynfekcji. Apeluje się także, aby osoby chore pozostawały w domu. Pełną listę wytycznych można znaleźć na stronie GIS.

Czytaj także:

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić