Samochód osobowy wjechał w bariery na granicy w Chochołowie

7

Do groźnie wyglądającego wypadku doszło nad ranem na przejściu granicznym w Chochołowie. Kierowca ze Słowacji jadąc do Polski, uderzył w bariery, które w nocy ustawiło polskie wojsko. Zrobiono to zgodnie z wtorkową decyzją Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji Polska.

Samochód osobowy wjechał w bariery na granicy w Chochołowie
Samochód wjechał w bariery na granicy w Chochołowie (Facebook, Pixabay, Tygodnik Podhalański)

Do zdarzenia doszło w środę (4 października) z samego rana na polsko-słowackim przejściu granicznym.

Jak informuje Dorota Garbacz, rzeczniczka prasowa policji w powiecie nowotarskim, samochód osobowy na słowackich tablicach rejestracyjnych chciał wjechać do Polski od strony wsi Sucha Hora.

Kierowca jechał stosunkowo szybko, bo nie wiedział, że w nocy granica w tym miejscu została zamknięta i do Polski można wejść jedynie na piechotę. Samochód uderzył więc w zbudowane na jezdni przez wojsko szykany - mówi Dorota Garbacz, rzecznik prasowy policji w powiecie nowotarskim, cytowana przez Onet.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Pożar autobusu w Warszawie. Zapalił się w trakcie kursu

Z informacji przekazanych przez funkcjonariuszkę wynika, że pomimo iż samochód uległ zniszczeniu to zarówno jego kierowcy, jak i pracującym w tym miejscu pogranicznikom z Polski nic się nie stało.

Wjechał w bariery na granicy w Chochołowie. Konsekwencje

Prowadzący samochód została ukarany mandatem karnym. - Nie miał złych intencji. Zaskoczyła go nowa sytuacja. Powinien jednak zachowywać większą ostrożność i obserwować drogę - powiedziała Dorota Garbacz.

Z ustaleń Onetu wynika, że mężczyzna, który wjechał w bariery na granicy w Chochołowie, to obywatel Słowacji, który na stałe pracuje w Polsce. Tak więc mężczyzna rutynowo przekracza wspomniane przejście graniczne.

Teraz by dostać się do pracy, musi dokładać około 50 km i przekraczać granicę w Chyżnem - pisze Onet.
Autor: NJA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić