Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
oprac. Katarzyna Romik
|

Samuel Pereira broni sędziego Waldemara Żurka. Chodzi o protest ws. sądów

11
Podziel się:

Burza wokół gestu sędziego Waldemara Żurka. Sieć obiegło zdjęcie z Marszu Tysiąca Tóg, na którym widać nieprzychylny gest, jaki rzekomo miał wykonać sędzia. W jego obronie stanął Samuel Pereira.

Warszawa. Sędzia Waldemar Żurek na Marszu Tysiąca Tóg, 11 stycznia 2020 r.
Warszawa. Sędzia Waldemar Żurek na Marszu Tysiąca Tóg, 11 stycznia 2020 r. (East News, Stefan Maszewski/REPORTER;)

"Sędzia Żurek pozdrawiam środkowym palcem" - donoszą prawicowe media. I publikują zdjęcie, na którym widać, jak uczestnik styczniowego protestu w obronie niezawisłości sądów wykonuje jednoznaczny gest.

"Niezależna" donosi o braku powściągliwości sędziego. Waldemara Żurka określa jako "tyleż znanego, co kontrowersyjnego".

Chodzi o to zdjęcie, zrobione podczas protestu 11 stycznia br. w Warszawie.

O tym, że gest nie jest jednak jednoznaczny informuje Samuel Pereira.

To właśnie ten sprzyjający prawej stronie sceny politycznej publicysta wyjaśnia i bierze w obronę sędziego Waldemara Żurka.

"To zdjęcie jest prawdziwe, ALE on chciał i pokazał dwa palce, tyle że jeden po drugim. Fotograf uchwycił moment ze środkowym i poszło. Na nagraniu GW wygląda jakby pokazywał >>fucka<<. ale tu widać, że chciał pokazać >>V<<" - napisał na Twitterze Pereira.

Internauci, którzy skomentowali wpis Pereiry nie mają wątpliwości, że burza wokół gestu i tego, czy ktoś pokazał jeden czy dwa palce pokazuje, jakie tematy przebijają się i urastają do rangi tych najważniejszych.

11 stycznia br. ulicami Warszawy przeszedł Marsz Tysiąca Tóg. Jego uczestnicy sprzeciwiali się reformie wymiaru sprawiedliwości i wprowadzeniu tzw. ustawy dyscyplinującej.

Masz news, zdjęcie lub film związany z pogodą? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Zobacz też: Śmiercionośny wirus w Chinach. Wzrasta liczba ofiar
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(11)
WYBORCA
2 lata temu
KASTA PATOLOGIA
POLAK
2 lata temu
WYKSZTAŁCONA ELITA KASTY WSTYD
miłośnik PiS
2 lata temu
Nietykalnemu za dwie wieże dwa palce się należą i do tego życzenie by pocałował wszystkich sędziów, gdzie słońce nie dochodzi. Mnie może również przy okazji.
MUCH
2 lata temu
Żurek ma być zdjęty z jadłospisu sekty PO
qchnia
2 lata temu
Z palcem czy bez .......W POLSCE RZĄDZĄ POLACY !!!!!!! POPRZEZ SWYCH REPREZENTANTÓW W SEJMIE .!!!!!! A wy przeinaczyliście niezawisłość na samowolę w układzikach ..... HAŃBA HAŃBA HAŃBA
ash
2 lata temu
No i wielkie mecyje pokazała i co miał prawo dobrze że tylko palec a nie nagi tyłek jak to bywała hahahaha
tyujk
2 lata temu
Ostatni moment powstrzymać tą mafię i ich nieograniczony wpływ na POLAKÓW. Ta 1000 letnia mafia musi teraz pierwszy raz coś utracić a najważniejsza dla nich utratą jest całkowita BEZKARNOŚĆ za to co robią . Później wyroki nie mogą być typu ze 2+2= 5
Ham
2 lata temu
Dziecinne i naiwne tłumaczenie skandalicznego zachowania "sędziego"
POczciwy
2 lata temu
Kolejny POczciwy sędzia,co założył sprawę o alimenty własnym dzieciom i wygrał,wiadomo kasta,ma 21 posesji o wartości takiej że musiałby przeżyć swoje życie z zarobkami sędziowskimi siedmiokrotnie,by móc na to zarobić.
Kasta
2 lata temu
Sędzia Żurek- właściciel 21 posesji,kilkunastu milionów w różnych walutach,dzieci płacą na niego alimenty,ma tyle majątku że licząc po jego zarobkach sędziowskich ,musiałby przeżyć swoje życie 7 razy by na to zarobić,lecz tu nikt nie widzi problemu i Pani Gersdorf nie zamierza dochodzić skąd on to ma(utajniła zeznanie),choć wiadomo że za "właściwe"rozstrzygnięcia dla mafii.
zdziwiony
2 lata temu
A poprzedni puściła, loteria czy jak?
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić