"Sceny godne ubolewania". Ponad milion wyświetleń

17
Podziel się:

Dramat uczennic rozegrał się w stanie Karnataka na południu Indii. Gdy jak co dzień przyszły do szkoły, nie pozwolono im na wejście do budynku. Powodem nie była jednak – jak można się spodziewać po konserwatywnym społeczeństwie – ich płeć, tylko hidżab.

"Sceny godne ubolewania". Ponad milion wyświetleń
Uczennice nie kryły rozpaczy z powodu uniemożliwienia im dalszego zdobywania wykształcenia (Twitter.com, @dpkBopanna)

Na uniemożliwienie uczennicom dalszego kształcenia się zdecydowały władze jednej z uczelni wyższych. Studentki nie zamierzały jednak odpuścić i głośno wyrażały swoje oburzenie z powodu zaistniałej sytuacji, co zostało zarejestrowane na nagraniu.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Studentki odesłano do domu, bo nosiły hidżaby

Zakaz został wprowadzony na zaledwie dwa miesiące przed planowanymi egzaminami. Płaczące studentki zanosiły do dyrektora prośby, aby nie rujnował ich przyszłości i wyraził zgodę, by uczestniczyły w zajęciach z możliwością poszanowania swojej wiary.

Materiał, na którym utrwalono protestujące studentki, opublikował na Twitterze Deepak Bopanna. Jak podkreślił w opisie filmiku, uczelnia w stanie Karnataka nie jest pierwszą, gdzie wprowadzono tego typu zakaz.

W Karnatace rozgrywają się sceny godne ubolewania, kolejna państwowa uczelnia nie pozwala kobietom noszącym hidżaby wchodzić do sal lekcyjnych. Uczennice płaczą i błagają dyrektora, aby nie rujnował ich przyszłości na dwa miesiące przed egzaminami – napisał na Twitterze Deepak Bopanna.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Filmik z protestu studentek obejrzały aż 1,4 mln osób. Deepak Bopanna podał, że uczelnia, która uniemożliwiła wybranym kobietom dalszą naukę, mieści się w nadmorskim mieście Kundapura. Przeciwko noszeniu przez uczennice hidżabu mieli protestować inni studenci, m.in. przez noszenie szali w kolorze szafranu. W końcu władze instytucji ugięły się pod presją i wydały zakaz.

Zobacz także: Zobacz też: Tak się mieszka pod rządami talibów. Wstrząsające relacje kobiet
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić