Maciej Deja
Maciej Deja| 

Sędzia porównał Kaczyńskiego do Hitlera. SN podjął decyzję

158

Sąd Najwyższy zdecydował o skierowaniu do ponownego rozpatrzenia sprawy sędziego Cezarego Skwary, który porównał Jarosława Kaczyńskiego do Hitlera. Wcześniej sąd apelacyjny umorzył toczące się przeciw niemu postępowanie.

Cezary Skwara porównał Jarosława Kaczyńskiego do Hitlera
Cezary Skwara porównał Jarosława Kaczyńskiego do Hitlera (East News)

"Niczym Fuehrer. Też wszystko poświęcił dla narodu. Ein Volk, ein Reich, ein Fuehrer. To nawet nie jest już zabawne" - tak sędzia Sądu Okręgowego w Warszawie zareagował na teorię Marka Suskiego tłumaczącą stan cywilny Jarosława Kaczyńskiego. Wpis znalazł się na twitterowym profilu warszawskiego oddziału Stowarzyszenia Sędziów Iustitia.

Zobacz także: Agresywne wypowiedzi Kaczyńskiego

Choć Skwara przepraszał wszystkich, którzy poczuli się urażeni i zapewniał, że był to wyłącznie komentarz do wypowiedzi polityka, a nie ocena Jarosław Kaczyńskiego", kolegium Sądu Okręgowego w Warszawie, zwróciło się do sędziowskiego rzecznika dyscyplinarnego o podjęcie czynności w stosunku do sędziego. Skwara zrezygnował też z funkcji członka zarządu warszawskiego oddziału Iustitii.
"Przepraszam również wszystkich sędziów, których w ten sposób naraziłem na krytykę ze strony opinii publicznej i mediów" - dodał.

Przeprosiny i rezygnacja sędziego Skwary

Sąd Administracyjny umorzył postępowanie przeciw Skwarze, podkreślając, wyrażenie przez niego skruchy oraz wiedzę historyczną, która upoważniała go do porównania słów Suskiego z doktryną Josepha Goebbelsa.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić