aktualizacja 

Seniorka chciała dorobić do emerytury. Teraz grozi jej więzienie

113

Policjanci ze Świętochłowic znaleźli nielegalny alkohol w jednym z mieszkań na terenie miasta. Co ciekawe rozlewaniem i sprzedażą "lewych" trunków zajmowała się... 74-letnia mieszkanka miasta. Seniorce grozi nawet do 2 lat więzienia.

Seniorka chciała dorobić do emerytury. Teraz grozi jej więzienie
Seniorka chciała dorobić do emerytury. Teraz grozi jej więzienie (Policja)

Świętochłowiccy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej uzyskali informację, że w jednym z mieszkań na terenie miasta rozlewany jest "lewy" alkohol. Przypuszczenia szybko się potwierdziły.

Zaskakujący, jest fakt, kto zajmował się sprzedażą nielegalnego alkoholu. Funkcjonariusze nakryli 73-letnią mieszkankę miasta na gorącym uczynku.

Seniorka wpadła tuż po tym, jak sprzedała nielegalny towar jednemu ze swoich klientów. Policjanci w mieszkaniu kobiety znaleźli i zabezpieczyli butelki z trunkiem niewiadomego pochodzenia.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Mimo swojego wieku, przegoniła młodocianego złodzieja. Nagranie z Ameryki Południowej

Kontrabanda była pozbawiona polskich znaków akcyzy. Świętochłowiczanka usłyszy zarzut i odpowie przed prokuratorem. Grozi jej za to nawet do 2 lat więzienia.

Pamiętajmy, że kupując nielegalny alkohol, tak naprawdę nie znamy jego składu chemicznego, w związku z tym narażamy się na utratę zdrowia, a nawet życia - przypomina policja.

Do podobnego zatrzymania doszło kilka dni temu na Podlasiu. Wówczas policjanci odkryli bimbrownię w gminie Czarna Białostocka. Nielegalny alkohol oraz aparatura do jego produkcji ukryta była w szopie 31-lateka. Mężczyzna tłumaczył się trudnościami na rynku pracy, a taki proceder to sposób na szybki zysk.

Jak oszacowali mundurowi, zabezpieczony alkohol spowodował uszczerbek na szkodę Skarbu Państwa w kwocie prawie 50 tysięcy złotych. 31-latek usłyszał zarzuty uchylania się od opodatkowania i nielegalnego wytwarzania alkoholu. Za to przestępstwo grozi kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do 2 lat.

Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić