Setki wiadomości. Są przerażeni. Oto co się dzieje w Rosji

Panika w Rosji z powodu wszechobecnego zimna. Brakuje ogrzewania i prądu, ludzie nie są w stanie normalnie funkcjonować. Na Telegramie pojawia się mnóstwo wpisów oburzonych Rosjan. Skarżą się, że tak zimno nie było od 54 lat. - Rosyjskie władze, niszcząc życie Ukraińców, nie dbają też o własnych obywateli - piszą twórcy kanału "Możemy wyjaśnić" na Telegramie.

Setki wiadomości. Są przerażeni. Oto co się dzieje w Rosji
Panika w Rosji. Tak źle nie było od 54 lat (YouTube, Уфакор)

W Rosji brakuje prądu i ogrzewania. Na Telegramie nie brakuje wpisów, w których mieszkańcy żalą się na tragiczne warunki tej zimy. - Rosjanie zamarzają w swoich mieszkaniach w całym kraju, na próżno domagając się ciepła od gubernatorów - piszą twórcy kanału "Możemy wyjaśnić".

Na kanale pokazano setki wiadomości od mieszkańców Niżnego Nowogrodu, Tomska, Orła, Tiumenia, Riazania, Jarosławia i innych regionów. Treść listów była skierowana do gubernatorów, którzy nie pomagają ludziom w potrzebie. Rosjanie w swoich wiadomościach narzekają na chłód w mieszkaniach, brak ogrzewania i światła. Częste są również przerwy w dostawie wody.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Wysokie ceny energii w Niemczech. "Już nie myję rąk pod ciepłą wodą"

Panika w Rosji. Tak źle nie było od 54 lat

W Europie rosnące ceny energii, a w Rosji kompletny brak ogrzewania, a nawet prądu. Wojna w Ukrainie sprawiła, że ciężkie czasy nastały również dla obywateli wrogiego naszym wschodnim sąsiadom kraju. - Mieszkam tu od pięćdziesięciu czterech lat, pierwszy raz tak źle grzeją - narzeka na warunki jedna z kobiet z Tomska.

Tatiana Szustowa opisuje, że po domu wraz z członkami rodziny musi chodzić w swetrach i ciepłych spodniach. - Nasze mrozy nie mogą się równać z europejskimi - żali się kobieta.

W telewizji mówi się o zamarzającej Europie, a zapomina o Rosjanach. My też zamarzamy. Co roku jest to samo! Gdy przychodzi zima, brakuje opału, nie działają bojlery. (...) Myśleliśmy, że żyjemy w nowoczesnym świecie, ale wciąż mamy epokę kamienia! (...) To wstyd dla Rosji, że wysyła gaz gdzie popadnie, a w centrum kraju go brakuje - czytamy w jednej z wiadomości skierowanej do lokalnych władz rosyjskich udostępnionej na Telegramie.
Autor: WIP
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić