Akcja przeciw reżimowi. Siostra Kim Dzong Una jest wściekła

112

Rząd Korei Południowej nie powstrzymał akcji wysyłania na północ ulotek z krytyką reżimu Kim Dzong Una. Wywołało to wściekłość Kim Jo Dzong, siostry najwyższego przywódcy. Nie kryła, że nie zamierza tolerować podobnych sytuacji i otwarcie zganiła Seul.

Akcja przeciw reżimowi. Siostra Kim Dzong Una jest wściekła
Kim Jo Dzong otwarcie zagroziła Seulowi. Nie zamierza tolerować przymykania oka na działania wymierzone w jej kraj (Getty Images, Valery Sharifulin/Contributor)

Uciekinierzy z Korei Północnej regularnie organizują akcję wysyłania ulotek do swojego dawnego kraju. Za pomocą balonów przerzucają przez granicę z Koreą Południową materiały potępiające reżim Kim Dzong Una.

Korea Południowa nie zareagowała. Siostra Kim Dzong Una nie kryje gniewu

Według ustaleń KBS World w trakcie ostatniej akcji na stronę Korei Północnej przeleciały balony wypełnione pół milionem ulotek, pół tysiącem broszur oraz pięcioma tysiącami jednodolarowych banknotów. Wiadomość o zdarzeniu dotarła do władz, w tym – Kim Jo Dzong.

Mimo że za akcją wysyłania balonów nie stoi rząd Korei Południowej, siostra Kim Dzong Una uważa, że Sel powinien był jej zapobiec. Kim Jo Dzong podkreśliła, że uważa zdarzenie za prowokację ze strony południowego sąsiada i nie zamierza tolerować podobnych działań w przyszłości. Dała również do zrozumienia, że jeśli sytuacja się powtórzy, Korea Południowa może spodziewać się przykrych konsekwencji.

Już w przeszłości Korea Północna wyrażała sprzeciw wobec akcji organizowanych przez uciekinierów ze swojego kraju. W końcu Seul oficjalnie zabronił północnokoreańskim aktywistom podobnych działań, jednak zakaz został – ku wściekłości Kim Jo Dzong – zlekceważony.

Zobacz także: Zobacz też: Siostra Kim Dzong Una to druga, najważniejsza osoba w Korei. Eksperci uważają, że stanie na czele kraju
Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić