Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Ewelina Kolecka
|
aktualizacja

Strajk Kobiet. Ksiądz groził pistoletem. "Chciałem zobaczyć reakcję"

103
Podziel się:

Do zdarzenia doszło w województwie pomorskim. Mężczyzna jadący samochodem skierował w kierunku jednej z uczestniczek strajku broń. Przestraszona kobieta zadzwoniła pod numer alarmowy i zgłosiła zdarzenie. Okazało się, że autorem gróźb był 35-letni wikary z Gdańska.

Strajk Kobiet. Ksiądz groził pistoletem. "Chciałem zobaczyć reakcję"
(Getty Images, SOPA Images , Contributor)

W trakcie składania zgłoszenia uczestniczka strajku podała markę i numery rejestracyjne samochodu sprawcy. Informacja o zdarzeniu została przekazana do wszystkich jednostek gdańskiej policji. Już godzinę później funkcjonariusze zauważyli auto poszukiwanego mężczyzny, zaparkowane przed archikatedrą oliwską.

Strajk kobiet w Gdańsku. Ksiądz groził kobiecie pistoletem pneumatycznym

Jak informuje "Gazeta Wyborcza", mężczyzną, który groził protestującej, okazał się 35-letni ksiądz wikariusz Tomasz Kywan. Pełni on posługę w parafii pod wezwaniem św. Apostołów Piotra i Pawła w Gdańsku-Jelitkowie. Jego obecność pod archikatedrą nie była ponoć przypadkowa – jak podaje "GW", duchowny zamierzał "bronić" kościoła przed uczestnikami strajku.

W trakcie legitymowania i przepytywania przy 35-latku odnaleziono broń. Okazało się, że była to broń pneumatyczna, która do złudzenia przypominała prawdziwy pistolet. Sam wikariusz tłumaczył, że nie groził autorce zgłoszenia, lecz tylko pokazywał jej broń.

Zobacz także: Zobacz tez: Mariusz Ciarka o incydencie pod kościołem w Warszawie. Broni policji

Ostatecznie funkcjonariusze – po konsultacji z prokuratorem i komendantem – zrezygnowali z zabrania duchownego na komendę. Doszło jedynie do zabezpieczenia broni na potrzeby przygotowania protokołu. Jak poinformowała st. asp. Karina Kamińska, rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku, nie było żadnych przesłanek procesowych do zatrzymania wikariusza.

Policjanci nie zatrzymywali mężczyzny, ponieważ nie było do tego przesłanek procesowych. Pokrzywdzona kobieta do tej pory nie złożyła zawiadomienia w sprawie kierowania gróźb karalnych, a to przestępstwo wymaga złożenia wniosku o ściganie sprawcy, aby policjanci mogli wszcząć dochodzenie w tej sprawie i przedstawić podejrzanej osobie zarzuty – uzasadniła st. asp. Karina Kamińska w rozmowie z "Gazetą Wyborczą".

Sam ksiądz Tomasz Kywan tłumaczy swoje zachowanie emocjami. Obecność broni w samochodzie uzasadnił tym, że interesuje się militariami i regularnie jeździ do lasu, aby strzelać do puszek. Jak dowodził, nie zamierzał grozić autorce zgłoszenia, lecz jedynie zobaczyć jej reakcję na widok pistoletu.

Z tego względu, że mam zainteresowanie militarne, zawsze wożę w samochodzie wiatrówkę. Jeżdżę do lasu i strzelam do puszek. (...) Nie tyle, że chciałem postraszyć, chciałem zobaczyć reakcję. Tłumaczę to emocjami – wyjaśnił ksiądz Tomasz Kywan, cytowany przez "Gazetę Wyborczą".
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(103)
kir lansjer
rok temu
brewiarz i broń pneumatyczna, która do złudzenia przypomina prawdziwy pistolet to najnowsze lans wyposażenia kk.
drzeki
rok temu
Przywracanie wiary katolickiej pod straszeniem użycia broni to obecny wizerunek Polski
Tak jest
rok temu
Tego samego mechanizmu stosują inni księża wobec dzieci pokazują swojego penisa, bo są tylko ciekawi reakcji dzieci...
amen
rok temu
co za degrengolada w tym całym polskim kościółku kat. Do likwidacji!
Oświecony !!!
2 lata temu
Ewangelizacja po...nowemu !!! Teraz księża wyciągają broń na ludzi. Od jutra będzie łamanie kołem. A potem palenie na stosach i topienie ,,lewackich czarownic'' Głosujcie dalej na PiS i ich kościelnych guru. I dawajcie kasę na tacę....
ere
2 lata temu
takie podejście jacy "wierni".
Europejka
2 lata temu
Do Szczery. To nie nowa ewangelizacja. Wracamy do wojen jakie kościół prowadził z niewiernymi. Ogniem i mieczem nawracano na wiarę chrześcijańską. A później kobiety palono na stosie. Wszystkie, które wyróżniały się inteligencja i nie były posłuszne wobec prawa ustalonego przez Kościół i facetów. W samej Francji spalono pięćdziesiąt tysięcy kobiet. Cholera.... jest czego się bać, broń już jest za chwilę zapala stosy.
mario
2 lata temu
najlepsze ubranie BHP? sutanna
Alus
2 lata temu
Ja też jutro pójdę do banku i pochwalę się kasjerkom moim Glockiem. Ciekawe co na to ochrona i policja?
ant
2 lata temu
Benny Hill: "dobrym słowem i rewolwerem zrobisz znacznie więcej dobrego niż samym dobrym słowem!"
Zgred
2 lata temu
Posługę??? Nie róbcie jaj - to żaden sługa, tylko wasz WŁAŚCICIEL.
Szok
2 lata temu
Dobre, dobre, wchodzę do banku i pokazuje broń, brak podstaw do zatrzymania. Wow ligika magika.
Szok
2 lata temu
Już nie powinien być księdzem, ma mało obowiązków, nudzi się i bawi się bronią, kur... ładnych mamy księży, do du.. z takim kościołem. Oczywiście nic mu nie będzie a reszta czarnej mafii będzie zadowolona. Mafia to dobre słowo, organizacja wymuszająca na państwie określone postępownia, haracz od osób i posługująca się bronią, hahahha. Dożyłem czasów.Drugi policzek, hahhah.
jola
2 lata temu
nic dodać nic ująć, są równi i równiejsi ,co wolno wojewodzie to nie tobie smrodzie i tak dalej .....oj widzę że niedługo kościoły zamienia się szpitale bo ludzie odejdą z kościoła do tego kler dąży nie zdając sobie sprawy że egzystują dzięki nam!
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić