Skandal na pielgrzymce Radia Maryja. Zobacz, kogo zaprosił o. Rydzyk

587

Wybuchł skandal, zainicjowany przez o. Rydzyka. Media obiegła informacja, że pewna osoba pojawiła się na uroczystościach Radia Maryja, choć zdecydowanie nie powinna. O kim mowa?

Skandal na pielgrzymce Radia Maryja. Zobacz, kogo zaprosił o. Rydzyk
Ojciec Rydzyk. Zdj. ilustracyjne. (Getty Images)

Stolica Apostolska nie przeszła obojętnie obok coraz to nowszych doniesień w sprawie zaniedbań w polskim Kościele. Po przeprowadzeniu kilku śledztw kary zaczęły się sypać jedna po drugiej. Choć nie są szczególnie ostre, tak jednak duchowni mieli okazję na okazanie skruchy.

Jedną z ukaranych osób był bp. Stefan Regmunt. Wszystko za zaniedbania w sprawie wykorzystywania seksualnego osób małoletnich przez dwóch kapłanów diecezji zielonogórsko-gorzowskiej. I tak w ramach kary Watykan zabronił Regmuntowi uczestniczenia w celebracjach lub publicznych spotkaniach w tejże diecezji oraz udziału w gremiach KEP.

Mimo wszystko bp. Stefan Regmunt pokazał się na uroczystościach Radia Maryja. Przywitał go sam o. dyrektor Rydzyk. "Gazeta Wyborcza" podała, że duchowny zajął miejsce wśród innych znaczących hierarchów Kościoła.

Tak właśnie wyglądają kary Watykanu w codzienności. Bp Regmunt ma zakaz celebracji w diecezji, ale już w wielkiej koncelebrze na Jasnej Górze może uczestniczyć. Strasznie to smutne - napisał na Twitterze Grzegorz Kramer.
Trwa ładowanie wpisu:twitter
Autor: MMC
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić