Skandal w Rybniku. Tak właściciel trzymał psy

318

O zwierzęta trzeba dbać zawsze. A zwłaszcza zimą, gdy mroźna aura jest wielkim problemem dla naszych czworonogów. Niektórzy nie potrafią jednak prawidłowo zajmować się swoimi podopiecznymi. Po interwencji rybnickiej fundacji na rzecz ochrony zwierząt, policja odebrała właścicielowi jego czworonogi. Dlaczego?

Skandal w Rybniku. Tak właściciel trzymał psy
. (Facebook, Pet Patrol Rybnik)

Nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że posiadanie zwierząt to nie tylko ogromna przyjemność, ale także wielki obowiązek. Ostatni przykład z Rybnika najdobitniej pokazuje, że nie każdy dojrzał do tego, aby móc rzetelnie opiekować się zwierzętami.

Przedstawicielka fundacji na rzecz ochrony praw zwierząt z Rybnika zawiadomiła policję, że na jednej z posesji w dzielnicy Rój znajdować się mają mocno zaniedbane psy. Przed przyjazdem na miejsce mundurowi ustalili, gdzie aktualnie zamieszkuje właściciel posesji i wraz z nim pojechali na miejsce interwencji.

Zobacz także: #dziejesiewkulturze: Co zafascynowało Kubricka w filmie "'Babe"'?

Mężczyzna potwierdził, że są to jego psy, lecz w okresie zimowym przebywa pod wskazanym adresem sporadycznie. Pomimo mroźnej aury, psy zamieszkiwały w prowizorycznej i nieocieplonej budzie. Ich warunki były wręcz skandaliczne.

Co najważniejsze w tej sprawie, psy przewiezione zostały przez mundurowych do żorskiego azylu dla zwierząt, gdzie zapewniona im została opieka weterynaryjna.

Pamiętajmy, że zwierze to nie rzecz, ani też najlepszy prezent. To z pewnością odpowiedzialność! Zwierzę, jako istota żyjąca, zdolna do odczuwania cierpienia, nie jest rzeczą, a człowiek jest mu winien poszanowanie, ochronę i opiekę - apeluje policja.
Trwa ładowanie wpisu:facebook

Fundacja nie zamiecie sprawy pod dywan

Pierwszy z psów mieszkał w rozpadającej się budzie bez podłogi, drugi w czymś co przypomina wysłużoną zamrażarkę, a trzeci w dziurawej budzie. Fundacja Pet Patrol Rybnik zapowiedziała także, że złoży zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa.

Mamy nadzieję, że w efekcie spotkamy się z właścicielem psów w sądzie. Ktoś taki powinien mieć bezwzględny zakaz posiadania zwierząt - napisali na Facebooku.
Autor: JAR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić