Skazali ją na osiem lat więzienia. Czeska modelka uwolniona

107

Czeska modelka skazana w 2019 roku na osiem lat więzienia pod zarzutem próby przemytu heroiny z Pakistanu do Zjednoczonych Emiratów Arabskich została w sobotę wypuszczona z więzienia. Informację przekazał jej prawnik.

Skazali ją na osiem lat więzienia. Czeska modelka uwolniona
Tereza Hluskova (Facebook)

Czeska modelka została skazana w 2019 roku na osiem lat więzienia. Postawiono jej zarzuty próby przemycenia 8,5 kg heroiny z Pakistanu do Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

W sobotę została wypuszczona z więzienia. Uniewinniono ją na początku miesiąca. Informację przekazał mediom jej prawnik. Modelka od początku twierdziła, że jest niewinna i ktoś podrzucił heroinę do jej bagażu.

Czeska modelka wyszła z więzienia

Późnym wieczorem Tereza Hluskova opuściła więzienie we wschodnim mieście Lahore, gdzie spotkała się z przedstawicielami ambasady czeskiej i udała się do stolicy Pakistanu Islamabadu.

O uwolnieniu modelki napisał również czeski minister spraw zagranicznych Jakub Kulhanek. Dodał, że ambasada w Islamabadzie pomoże zorganizować jej podróż powrotną do Czech.

24-latka została aresztowana w styczniu 2018 roku za posiadanie 8,5 kilograma heroiny. Do zdarzenia doszło na lotnisku w Lahore, skąd leciała do Irlandii przez Dubaj w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Jej wyrok obejmował również grzywnę w wysokości 800 dolarów.

Autor: KLS
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić