Ślązaczka myślała, że poznała miłość życia. On okrutnie ją wykorzystał

15

Policjanci z Mikołowa zatrzymali 32-letniego oszusta matrymonialnego. Mężczyzna zwodził i obiecywał kobiecie poznanej przez internet wspólne życie, by przez niemal rok pożyczać od niej pieniądze. Grozi mu do 8 lat więzienia.

Ślązaczka myślała, że poznała miłość życia. On okrutnie ją wykorzystał
Mieszkaniec Mysłowic, zwodząc i obiecując wspólne życie, przez blisko rok regularnie pożyczał pieniądze od poznanej w internecie kobiety. (Policja)

Jak ustalili policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Mikołowie (woj. śląskie), 32-letni mieszkaniec Mysłowic od stycznia do początku października 2021 roku wyłudził od 29-latki z powiatu mikołowskiego łącznie 80 tysięcy złotych.

Para poznała się w internecie. Technikę zwodzenia i manipulacji mężczyzna opanował do perfekcji. Podając fałszywe imię i nazwisko oraz miejsce zamieszkania, co chwila wymyślał nową historię, by tylko zdobyć kolejne pieniądze.

Obiecywał wspólne życie i był wyjątkowo uprzejmy. 29-latka wierząc w szczerość intencji partnera, regularnie przelewała na wskazane przez mysłowiczanina konta bankowe. Kiedy pokrzywdzona zaczęła upominać się o zwrot, 32-latek stawał się coraz bardziej arogancki. Zaczął też ograniczać wspólne kontakty.

W ubiegłym tygodniu zdesperowana kobieta zgłosiła się na Policję. Po dwóch dniach od złożenia zawiadomienia o przestępstwie oszust trafił w ręce kryminalnych.

W piątek 15 października usłyszał zarzut doprowadzenia do niekorzystnego rozporządzenia mieniem poprzez wprowadzenie 29-latki w błąd. Podejrzany przyznał się. W trakcie składania wyjaśnień tłumaczył, że ma problemy z racjonalnym wydawaniem pieniędzy i zobowiązał się do zwrotu całej gotówki. Za oszustwo grozi mu do 8 lat więzienia.

Zobacz także: Burza po materiale TV Trwam. Biedroń komentuje
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić