Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
BA
|

Słoniątko porażone prądem. Ten widok rozdziera serce

11
Podziel się:

Smutne nagranie z Indii. Widać na nim, jak słonica próbuje uratować swoje dziecko, które zostało porażone prądem. Maleństwo miało zahaczyć o przewód elektryczny. Władze teraz zbadają, czy właściciel posesji, gdzie doszło do tragedii, zadbał o bezpieczeństwo. Pomogą też reszcie stada bezpiecznie trafić do lasu.

Słoniątko porażone prądem. Ten widok rozdziera serce
Słonica próbowała uratować swoje dziecko. Smutne nagranie (Twitter.com)

Do smutnego zdarzenia doszło w indyjskim stanie Kerala. W lasach Malampuzha w pobliżu dystrykt Pakkakad znaleziono we wtorek rano martwego słonia. Zwierzę najprawdopodobniej zetknęło się z przewodem elektrycznym i zostało porażone prądem.

"Tracimy tyle zwierząt przez porażenie prądem"

W mediach społecznościowych niesie się rozdzierający serce filmik, na którym widać, co stało się chwilę po porażeniu. Matka słoniątka próbuje szturchać maleństwo, w nadziei, że się obudzi. "Tracimy tyle zwierząt przez porażenie prądem" - skomentowała autorka nagrania.

Wiadomość o śmierci małego zwierzęcia dotarła po chwili do leśników, którzy wezwali na miejsce weterynarzy i policję. Zeszło się także mnóstwo miejscowych, którzy z zaniepokojeniem patrzyli na rozgrywający się dramat.

Słonie wkroczyły na prywatną posesję

Kiedy służby przybyli na miejsce wypadku, trzy inne dzikie słonie pilnowały porażonego prądem słoniątka. Według raportu policji w Onmanoramie zwierzę miało kontakt z przewodem pod napięciem, który jest podłączony do studni.

Mieszkańcy okolicy powiedzieli The New Indian Express, że stado słoni wkroczyło do prywatnej posiadłości i znajdującej się tam pompowni. Władze starają się teraz pomóc reszcie stada bezpiecznie trafić do lasu.

Władze zapowiadają kontrolę

Władze zapowiedziały również, że przeprowadzona zostanie kontrola prywatnej posesji, aby upewnić się, że właściciel zadbał o bezpieczeństwo przewodów i czy przestrzegane są wszystkie normy.

Zobacz także: Zepsute mięso w lodówce. Tych kilku oznak lepiej nie lekceważyć
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(11)
prem
8 miesięcy temu
@mch. Przeczytaj jeszcze raz o czym jest artykuł
Ad hominem
8 miesięcy temu
Po komentarzach widać, że ludzie to jednak gorzej niż zwierzęta.
Babcia
8 miesięcy temu
A widok dzieci umierających na granicy w Polsce nie chwyta za serce???
Ziuta
8 miesięcy temu
A dzieci nienarodzone rozdzierane na kawałki nie rozdzierają serca?
cia paki
8 miesięcy temu
zastawili na słonia pułapke żeby zrobić z niego słonine
zasdew
8 miesięcy temu
a kto ich tam wie, czy to nie na potrzeby filmiku całe to porażenie, czy też ktoś tam siedział i czekał żeby to nagrać czy też to zwykły przypadek?
realista
8 miesięcy temu
szkoda że tak się nie użalacie nad losem świnek masowo mordowanych w rzezniach!
mały
8 miesięcy temu
Te wielkie zwierzęta " słonie " są bardzo inteligentne i mają więcej empatii niż ludzie. Kiedy jakiś słoń w stadzie umiera tzn wie że ma swoje lata, to całe stado wędruje w miejsce gdzie się urodził i tam umiera a stado go żegna i wędruje z powrotem ... To coś niespotykanego u innych gatunków.
Hanka
8 miesięcy temu
Słonie tam były pierwsze. Teraz jest ich coraz mniej. Słonie bardzo cierpią jak jedno z nich umrze. Jak cierpią wie tylko ta biedna matka słoniątka.
dominik
8 miesięcy temu
Ludzie i cała ta nasza cywiliazacja, religie i rozwój to najgorsze co mogło spotkac te biedne zwierzęta, przyrodę i planetę... obyśmy jako szkodnik tego świata zostali jak najszybciej wytepieni dla dobra reszty gatunków!
Zaczarotan ol...
8 miesięcy temu
szkoDa sloNioTkA a tez matki sloNi
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić