Jakub Artych
Jakub Artych| 

Śmierć kobiet w Kargowej. Mieszkańcy są wściekli

112

Do tragicznego wypadku doszło w sobotę wieczorem w Kargowej koło Sulechowa (woj. lubuskie). 22-letni kierowca śmiertelnie potrącił trzy kobiety. Mieszkańcy są wstrząśnięci tragedią i podkreślają, że wielokrotnie prosili już rządzących o poprawienie bezpieczeństwa drogi. Okazuje się też, że w niebezpiecznym miejscu do tragedii dochodziło już wcześniej.

Śmierć kobiet w Kargowej. Mieszkańcy są wściekli
Śmierć kobiet w Kargowej. Mieszkańcy są wściekli (Facebook)

Wypadek w Kargowej miał miejsce w sobotę (1 czerwca) około godz. 21.30. Samochód marki Fiat Punto, jadąc drogą krajową nr 32, potrącił trzy kobiety przechodzące przez jezdnię w miejscu niedozwolonym.

Jedna z poszkodowanych zginęła na miejscu. Druga była reanimowana, ale również nie udało się jej uratować. Z kolei trzecia kobieta została przetransportowana do szpitala w Zielonej Górze. Niestety, ona również zmarła z powodu odniesionych obrażeń.

Zginęły babcia (72 l.), jej córka (46 l.) i wnuczka (28 l.). Ostatnia z kobiet osierociła czwórkę dzieci.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Tragiczny wypadek w Czechach. Samochód został zmiażdżony

Mieszkańcy są wstrząśnięci tragedią i nie ukrywają swojego żalu i rozgoryczenia. Jak podaje dziennik "Fakt", mieszkańcy wiele razy prosili o zrobienie tutaj przejścia dla pieszych. Zawsze jednak bezskutecznie.

Żeby dojść do sklepu, musiałabym cofnąć się daleko do przejścia. Tutaj nie ma nawet pasów - żali się jedna z kobiet.

Droga krajowa nr 32 prowadzi przez województwa lubuskie i wielkopolskie, od granicy z Niemcami w Gubinku koło Gubina do Stęszewa. Jest ona bardzo ruchliwa.

Jak czytamy, trzy kobiety, które straciły życie ostatnio, nie są jedynymi ofiarami. Wcześnie zginęły dwie rowerzystki, starszy mężczyzna został śmiertelnie potrącony na pasach, wcześniej też dochodziło do śmiertelnych potrąceń.

Oczywiście, że potrzebne są tutaj zmiany. W tamtym miejscu powinno być przejście, a tiry w ogóle nie powinny jeździć przez miasto. Strach przechodzić przez tę ulicę - mówią "Faktowi" Natalia i Aleksander, mieszkańcy.

Według świadków, podczas sobotniej imprezy zabrakło policji. Gdyby ona kierowała ruchem, może udałoby się zapobiec tragedii.

22-latek śmiertelnie potrącił 3 kobiety

Sąd odrzucił wniosek prokuratury z Świebodzina o areszt dla 22-letniego kierowcy. Śledczy planują złożyć zażalenie na tę decyzję. Obecnie policja zabezpiecza nagrania z miejsca zdarzenia i przesłuchuje kolejnych świadków.

Ponadto został już powołany biegły, który ma wstępnie ustalić, z jaką prędkością poruszał się Jakub O. W miejscu, gdzie doszło do wypadku, jest ograniczenie prędkości do 70 kilometrów na godzinę.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić