Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
JAR
|
aktualizacja

Śmierć psycholożki w Rzeszowie. Są nowe informacje

197
Podziel się:

37-letni Artur R. w lutym zadźgał w Zakładzie Karnym w Rzeszowie funkcjonariuszkę Służby Więziennej. Psycholożka zmarła wskutek odniesionych ran. Nie wiadomo czy mężczyzna był poczytalny, dlatego zlecono obserwację psychiatryczną.

Śmierć psycholożki w Rzeszowie. Są nowe informacje
Śmierć psycholożki w Rzeszowie. Są nowe informacje (PAP)

Wielki dramat w Zakładzie Karnym w Rzeszowie rozegrał się w lutym. Tymczasowo aresztowany osadzony podczas konsultacji psychologicznej zaatakował nożyczkami psycholog, zadając jej siedem ciosów w szyję. 39-letniej kobiety niestety nie udało się uratować.

Mężczyzna usłyszał zarzuty: zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem i z motywacji zasługującej na szczególne potępienie, ale też czynnej napaści na funkcjonariusza publicznego i bezprawnego pozbawienia wolności połączonego ze szczególnym udręczeniem.

Artur R. w czasie przesłuchania nie przyznał się do zarzucanych mu czynów. Złożył wyjaśnienia, ale z uwagi na dobro śledztwa prokuratura nie ujawnia ich treści.

Jak podkreśla "Super Express", biegli nie są jednak w stanie przedstawić jednoznacznej opinii, czy mężczyzna był poczytalny, dlatego zlecono obserwację psychiatryczną.

Zgłoszono konieczność przeprowadzenia badania stanu zdrowia psychicznego podejrzanego połączonego z jego obserwacją. Wobec powyższego tut. Prokuratura wystąpi do Sądu Okręgowego w Rzeszowie z wnioskiem o wydanie postanowienia w przedmiocie obserwacji psychiatrycznej podejrzanego Artura R. na okres 4 tygodni - informuje Krzysztof Ciechanowski, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie.

Artur R. szybko nie wyjdzie z więzienia

Mężczyzna jest mieszkańcem powiatu kolbuszowskiego. Wcześniej przebywał w areszcie w związku z tym, że odpowiada za zgwałcenie w 2020 roku trzech kobiet i usiłowanie gwałtu na jednej.

Według oskarżenia mężczyzna umawiał się z kobietami w celach towarzyskich, początkowo płacił za usługę seksualną, a następnie je bił, podduszał oraz szarpał.

Teraz podejrzanemu za zarzucane czyny grozi kara nie mniejsza niż 12 lat pozbawienia wolności, 25 lat albo kara dożywotniego więzienia.

Zobacz także: Kiedy powstanie CPK? Horała odpowiada na niewygodne pytania
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(197)
Tyle w temaci...
miesiąc temu
Zaźgać go tez nożyczkami. Pani psycholog nie zachowala procedur bezpieczenstwa?
Gal
miesiąc temu
W dzisiejszych czasach nawet kupy nie można zrobić zanim nie zasięgniesz rady psychologa.
Tata
miesiąc temu
"Psycholożka" - Czy istnieje taki wyraz w słowniku języka polskiego ???
Siergiej
miesiąc temu
Nie wiecie, co tak naprawdę się stało. Ja po rozmowie z "psycholożką", też mam fantazję to zrobić.
kbb
miesiąc temu
Naprawiać sądy zacznijcie od dołu czyli od przesłuchań przez policję.
bab
miesiąc temu
Kastrowanie jest niedopuszczalne ale gwałty i zabójstwa są dopuszczalne. Policja jest nagradzana za małą liczbę wykazywanych przestępstw, więc co się uda to ukrócają. Policja potrafi skłamać w protokole robiąc z ofiary winnego.
O ten, ten...
miesiąc temu
Nadaje się na kolejnego premiera, jak obecny zostanie prezydentem.
Leo
miesiąc temu
Jak już to „PSYCHOLOG” Nie ma w j. polskim takiego słowa jak „psycholożka” Autorowi tych wypocin proponuję się douczyć jeżeli chce się nazywać „redaktorem”. Lekko wstyd…
Normalny
miesiąc temu
Humanitarnie uśpić. Zdecydowanie za dużo pasożytów żyje na koszt uczciwych ludzi.
weteran
miesiąc temu
Albo nie dokonano prawidłowej kontroli po wyjściu z celi albo nożyczki chwycił np. z blatu biurka lub leżały gdzieś w pobliżu w gabinecie psychologa... Gdzieś nastąpiło zaniedbanie podstawowych zasad ostrożności i bezpieczeństwa.
Tax
miesiąc temu
Skrócić o głowę
Ink
miesiąc temu
A kogo obchodzi czy był poczytalny? Skazać, a jak jest psychiczny to leczyć w więzieniu. Choroba nie może zwalniać od odpowiedzialności
kolo
miesiąc temu
po co mu były nożyczki? wycinanki ludowe formą terapii gwałciciela?
Elek
miesiąc temu
Sprawca nie przyznał się do zarzucanych mu czynów. W zakładzie karnym, na pewno pod monitoringiem. Natychmiast go zwolnić!
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić