Anna Piątkowska-Borek
Anna Piątkowska-Borek| 

Śmierdzący intruz w Polsce. Wtyk amerykański przedziera się do domów

7

Szkodliwy owad przedostaje się do naszych domów. Jesienią szuka schronienia przed deszczem i zimnem. Czy może nam zagrozić? Czy jest niebezpieczny?

Śmierdzący intruz w Polsce. Wtyk amerykański przedziera się do domów
Wtyk amerykański przedziera się do domów (YouTube)

Śmierdzący owad - wtyk amerykański - przedostaje się do domów

W ostatnim czasie mamy do czynienia z prawdziwą inwazją śmierdzących owadów. Wtyk amerykański wchodzi do domów i mieszkań. Domownicy nie mogą sobie z nim poradzić.

Śmierdzący owad, wtyk amerykański, chroni się przed zimnem w naszych domach!

Wtyk amerykański to owad, który dawniej był mało znany w Polsce. Niestety, w ostatnich latach coraz częściej mamy z nim do czynienia. Można go spotkać zwłaszcza jesienią, gdy na zewnątrz jest coraz chłodniej.

Wtyk amerykański. Jak wygląda?

Wtyk amerykański to duży brązowo-czarny owad z długimi odnóżami. Niestety, wydziela też bardzo nieprzyjemny zapach. Stąd też wtyka amerykańskiego często określa się mianem śmierdzącego owada.

Czy wtyk amerykański jest niebezpieczny?

Wtyk amerykański jest szkodnikiem. Owad jest niebezpieczny zwłaszcza dla rozwijających się drzew, ponieważ wysysa soki z szyszek i igieł, przez co rośliny zamierają. Niestety, gdy przedostanie się do naszych domów, może uszkodzić rury. Oczywiście, nie zdarza się to nagminnie, jednak takie prawdopodobieństwo istnieje. Najbardziej dokuczliwy jest jednak nieprzyjemny zapach śmierdzącego owada.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić