Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na
SSŃ
|

Sodoma i Gomora w Zakopanem. Góralki zrobiły dym w "Willi Tatarzanka"

106
Podziel się

Rodzina ze Stargardu Szczecińskiego została pobita i rażona paralizatorem przez dwie kobiety prowadzące pensjonat "Willa Tatarzanka". Właścicielkom lokalu nie spodobało się, że goście zwrócili im uwagę na usterki w obiekcie. Właśnie zapadł wyrok w głośnej sprawie z Zakopanego.

Sodoma i Gomora w Zakopanem. Góralki zrobiły dym w "Willi Tatarzanka"
Zapadł wyrok w sprawie pobicia turystów przez właścicielki pensjonatu w Zakopanem

Do skandalicznej sytuacji w zakopiańskim pensjonacie doszło w sierpniu 2019 roku. Małżeństwo ze Stargardu wraz z dwójką dzieci zakwaterowało się wówczas w "Willi Tatrzanka". Po pierwszej nocy zgłosili właścicielkom usterki, które zaobserwowali w apartamencie

Dzień później mąż wysłał właścicielce obiektu MMS-a ze zdjęciami rzeczy, które były w wynajętym mieszkaniu zepsute. Było to poszczerbione lustro, plama na kanapie, niedziałające światło w kilku miejscach. Zrobiliśmy to, bo baliśmy się, że to nam zostanie zarzucone, że zepsuliśmy te rzeczy - powiedziała tustystka w rozmowie z Onetem.

Właścicielki pensjonatu pobiły gości

Kobiety prowadzące pensjonat wszczęły awanturę. Góralki zaczęły wyzywać turystów, jedna z nich miała w ręku... paralizator. Ostatecznie małżeństwo zostało pobite i rażone prądem, a ich rzeczy wyrzucono na bruk. Turystka musiała zostać przetransportowana do szpitala. Rodzina nie otrzymała także zwrotu pieniędzy za pobyt, który miał trwać jeszcze kilka dni.

O sprawie zrobiło się głośno, gdyż poszkodowana rodzina nagrała całe zdarzenie i udostępniła je za pośrednictwem portalu "Tygodnik Podhalański". Sprawa trafiła do sądu, a wideo stało się jednym z głównych dowodów przeciwko agresorkom. Akt oskarżenia wpłynął do sądu w lutym ubiegłego roku, a kobietom postawiono zarzuty z artykułów: 191 i 157 Kodeksu Karnego.

Inni turyści też narzekali na kobiety

Oskarżone Edyta S i jej matka Stanisława S. nie przyznawały się do winy. Przekonywały, że to one zostały ofiarami nieuczciwości ze strony turystów, a nagrany przez nich film został zmanipulowany.

Co ciekawe, po publikacji nagrania do redakcji "Tygodnika Podhalańskiego" zaczęły się zgłaszać inne osoby poszkodowane przez właścicielki "Tatrzanki". Ludzie z całej Polski mówili m.in., że kobiety odmawiały im noclegu, gdy przyjechali do pensjonatu zbyt późno, albo bez konkretnego powodu wyrzucały gości bez zwrotu gotówki.

Zapadł wyrok

W listopadzie zakończył się proces. Edyta S. i Stanisława S. zostały za skazane na odpowiednio 4 i 6 miesięcy pozbawienia wolności. Sąd zawiesił wykonanie kary na 2 lata. Góralki mają także wypłacić poszkodowanym zadośćuczynienie w kwocie 2 tys. zł (Edyta S.) i 2,5 tys. zł (Stanisława S.).

Oprócz tego skazane mają zakaz prowadzenia pensjonatu i mają przeprosić poszkodowanych. - Nas cieszy, że te kobiety zostały skazane, a ten przykład pójdzie w świat. Tego typu osoby nie powinny zajmować się turystami - powiedzieli poszkodowani w rozmowie z 24tp.pl.

Zobacz także: Katastrofa w kopalni w Rosji. Wdowa po górniku: mąż mówił, że to się źle skończy
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(106)
💯🥳💥💖
2 miesiące temu
A Ja bardzio lubie Zakopane i niewszyscy do jednego Gora wlywocie. Są tesz bardzio uczciwi i pracowici GÓROLE. LEPIJ DO NICH JAK DO MIELNA.
Tosia
2 miesiące temu
Fajna reklamę zrobiły dla zakopca ja tam napewno nie pojadę niech prezydent miasta im podziękuje za reklamę
Cyba
2 miesiące temu
Bardzo dobrze tylko kara jest za mała dwa tys zł to stanowczo za mało ten kary
Szok
2 miesiące temu
Czyli od zdarzenia do wyroku upłynęły 2lata/4 mies.I te osoby jeszcze tyle czasu prowadziły pensjonat?podobno jedna z nich to ważna była radna w mieście
Marian
2 miesiące temu
Kto normalny jedzie do Zakopanego? Chyba tylko osoby, który nie ma auta i muszą jechać pociągiem/autobusem.
Ktos
2 miesiące temu
Nie jezdzic do zakopca!!! Jak beda mieli pustki na kwaterach i bieda zagladnie do d...to moze sie naucza szacunku do turystów!
Pepe
2 miesiące temu
Naciąły ponad 16 rodzin mają układzik z tamtejszą władzą i policją czują się bezkarne i taki śmieszny wyrok? Co najmniej 2 lata i po 20/25 tys zł, całkowity zakaz dalszej działalnośi
BalaBala
2 miesiące temu
Mam 51 lat i w Zakomanem byłem 1 raz w życiu z czystego przypadku bo zabalowaliśmy ostro i obudził nas końduktor w Zakomanem. Za to w Rzymie byłem z 200razy w NYC ze 20 razy z zimę wole w Bieszczadach
Evi
2 miesiące temu
Nie lubię Zakopanego, moim zdaniem to wstrętne wizualnie miejsce, gdzie żyje się z turystów a jednocześnie się ich nienawidzi.
Ahmed
2 miesiące temu
Ostatni raz w Zakopanem byłem w latach 90 na zielonej szkole. Tej plebejskiej dziury nie mam zamiaru odwiedzić bo to wiocha dla biedaków i szczerbatych nieudaczników, których przerasta wyjazd na narty do Austrii.
Tolek
2 miesiące temu
Nigdy w życiu nie pojechałbym do Zakopanego na wczasy bo za niwiele więcej można naprawdę wypocząć na Słowacji lub w Czechachbez nerwów, chamstwa czy pamiątek made in china.
Kto
2 miesiące temu
jeździ co Zakopca. Przecież to obciach.
Sprinter
2 miesiące temu
Tacy ludzie co Tu się dziwić jak te Baby zachowują się jak by większość życia w chlewie robiły a teraz się za turystykę wzięły to są efekty swojskich standardów, zachowania i kultury. Ogólnie Górale to bardzo zawzięci ludzie chorobliwe zazdrośni nieustępliwi.
Gigi
2 miesiące temu
W zawieszeniu? Tam do odsiadki!!!
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić