Sowa pokazała klasę. Rozczulające wideo hitem sieci

17

Brytyjski artysta i obserwator przyrody podzielił się z internautami niezwykłym filmem. Na nagraniu widać, jak dorosła sowa przygarnia porzucone pisklęta, gdy jej własne się nie wykluły. To nasza #DziennaDawkaDobregoNewsa.

Sowa pokazała klasę. Rozczulające wideo hitem sieci
Sowa natychmiast zaadoptowała porzucone pisklęta (YouTube)

Robert Fuller z Thixendale w Wielkiej Brytanii uchwycił okiem kamery niezwykły moment. Natychmiast udostępnił go w sieci. Na nagraniu widać sowę Lunę, która znalazła w swoim gnieździe dwa porzucone pisklaki. Bohaterka przygarnęła maleństwa bez dłuższego zastanowienia.

Sowa przygarnęła pisklęta

Sowa bardzo poważnie podeszła do nowego zadania. Wyczyściła młode, nakarmiła je i ogrzała.

Fuller powiedział, że ta sama sowa miała własne jajka. Niestety, nic się z nich nie wykluło. Artysta postanowił zatem podrzucić Lunie pisklaki i sprawdzić, czy się nimi zajmie. Na szczęście się nie zawiódł.

To oznacza, że po długim oczekiwaniu puszczyk Luna jest wreszcie mamą. W tym roku jej jaja nie tylko się nie wykluły, ale w zeszłym roku straciła lęg - napisał pod filmem Fuller.

Mężczyzna przyznał, że kilka lat wcześniej Luna została zaadoptowana w podobny sposób. Przypomniał także, że większość sów jest bardzo oddanymi rodzicami. Chętnie wychowują potomstwo, które z różnych powodów mogło zostać bez opieki.

Zobacz także: Obejrzyj także: Sowa tańczy w kościele
Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić