Jan Manicki
Jan Manicki| 

Śpiewający tygrys. Niecodzienna atrakcja w rosyjskim zoo

11

Atrakcją ogrodu zoologicznego w Barnauł na Syberii jest tygrys, który "śpiewa". Jego opiekunowie twierdzą, że robi tak już od małego. Ma być to sposobem na zwrócenie uwagi matki.

Śpiewający tygrys. Niecodzienna atrakcja w rosyjskim zoo
Śpiewający tygrys jest główną atrakcją syberyjskiego zoo (Instagram, photooksanaw)

Utalentowane wokalnie zwierzę mieszka w zoo położonym w azjatyckiej części Rosji. Tygrys o imieniu Sherhan ma osiem miesięcy, na świat przyszedł w niewoli w czerwcu 2020 roku. Razem z nim urodziły się jeszcze trzy inne kocięta.

Utalentowany wokalnie tygrys. Wydaje z siebie melodyjne dźwięki

Wielki kot "śpiewa" wydając z siebie odgłosy przypominające miauczenie. Z jego płuc wydobywają się melodyjne dźwięki, w niczym nie przypominające ryków kojarzonych z tygrysami. Zwierzę ma wydawać z siebie takie odgłosy od urodzenia, aby zwrócić uwagę swojej matki.

Młode tygrysy zazwyczaj są pod opieką rodzicielki przez od 2 do 2,5 roku. W wieku 18 miesięcy stają się samodzielne. Wskazuje to, że Sherhan jest więc zależnym od matki "małym kotkiem".

Trwa ładowanie wpisu:instagram

Niecodzienne odgłosy tygrysów. Służą im do komunikacji

W środowisku naturalnym tygrysy korzystają z różnych rodzajów miauczenia do komunikowania się. Część odgłosów przypomina te, wydawane przez młodego Sherhana z rosyjskiego ZOO. Mimo to, zwierzęciu nie można odmówić mu talentu do przyciągania obserwujących.

Obejrzyj także: Tygrysica bawi się w śniegu. Nagranie z Wrocławia

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić