Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
GGG
|
aktualizacja

Sponsor nie chciał biskupa na otwarciu. Zwrot w sprawie poświęcenia pralni

32
Podziel się:

Nie milkną echa odrzucenia biskupa na otwarciu pralni dla bezdomnych we Wrocławiu. Duchowny nie był tam mile widziany przez sponsora inwestycji. Teraz nastąpił nagły zwrot w sprawie. Oficjalne stanowisko zajęło Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta.

Sponsor nie chciał biskupa na otwarciu. Zwrot w sprawie poświęcenia pralni
W sprawie poświęcenia pralni nastąpił nagły zwrot (Facebook, Wykop)

O sprawie zrobiło się głośno 21 stycznia. Dzień wcześniej odbyło się uroczyste otwarcie pralni dla bezdomnych we Wrocławiu. Za jej powstanie odpowiadają Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta oraz Fundacja Społecznie Bezpieczni. Ogólnopolski rozgłos wydarzeniu nie dał jednak jego dobroczynny charakter, a zamieszanie wokół wizyty biskupa pomocniczego Jacka Kicińskiego.

Biskup pojawił się na otwarciu, jednak nie był mile widziany przez sponsora inwestycji. Firma Henkel nie chciała, aby duchowny poświęcił placówki. Zaproponowano mu, że może przemówić razem z innymi gośćmi do mediów w czasie konferencji prasowej. Kapłanowi nie spodobała się ta propozycja i niezwłocznie zrezygnował z uczestnictwa w wydarzeniu. Niezręczna sytuacja wywołała zdziwienie w inicjatorach projektu.

Towarzystwo stoi bezwzględnie na stanowisku, że to poświęcenie powinno się odbyć. Byliśmy zaskoczeni stanowiskiem firmy Henkel. My nie ukrywamy swojego przywiązania do wartości chrześcijańskich - powiedział "Gościowi" prezes Koła Wrocławskiego TPBA Rafał Peroń.

Nagły zwrot w sprawie

Dzień po doniesieniach pojawiły się nowe, sensacyjne fakty w sprawie. Decyzja sponsora wobec biskupa nie spodobała się Towarzystwie Pomocy im. św. Brata Alberta, które wydało oficjalny komunikat dot. incydentu. Inicjatorzy pralni postanowili podjąć radykalne kroki i zwrócić firmie Henkel zainwestowane środki, aby "zachować tożsamość w działaniu stowarzyszenia katolickiego". Wyrażono również ubolewanie, że warunki dotyczące świeckiego charakteru otwarcia sponsor nie zawarł w umowie.

Nie wiadomo, jak zostanie sfinansowana inwestycja. Sponsor zakupił dla placówki cały niezbędny sprzęt oraz przekazał roczny zapas środków piorących. Rezygnacja towarzystwa z pomocy będzie zapewne wymagać nowych rozwiązań od inicjatorów.

Zobacz także: Mobbing w Senacie? Nowe informacje. Mamy komentarz z opozycji
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(32)
Lechu.
7 miesięcy temu
Takie wizyty nie są za darmo. To jest forma wyprowadzania pieniędzy z budżetu państwa na niespotykaną dotąd skalę. Mafia państwo kościół pełną gębą.
Doktor
7 miesięcy temu
Zapraszanie biskupów i innych księży na różne IMPREZY OKOLICZNOŚCIOWE to proceder wyprowadzania pieniędzy z budżetu państwa na niespotykaną dotąd skalę do kościoła katolickiego. Takie wizyty nie są za darmo. Mafia państwo kościół pełną gębą. Trwa rabunek kraju na niespotykaną dotąd skalę.
Wojtek
7 miesięcy temu
od razu widać że temu towarzystwu brata alberta zależy na pijarze a nie na pomocy bezdomnym. Bo jak się naprawdę chciało by pomóc to ten z urażoną ambicyjką mógł poświęcić pralnię w innym dniu a nie pchać się na dzień sponsora
Martyna
7 miesięcy temu
Pełen szacun dla firmy Henkel że chciała zrobić coś dobrego dla bezdomnych ale ambicyjki kościelne do tego nie dopuściły
Ja, ja
7 miesięcy temu
Jakby chodziło o przybytek dla lekarzy i inżynierów, to imam byłby przez Henkela mile widziany.
wir
7 miesięcy temu
faszyści decydują co mamy robić?
wir
7 miesięcy temu
faszyści decydują co mamy robić?
Misia
7 miesięcy temu
żałosna postawa tego całego towarzystwa powinni mieć na uwadze dobro bezdomnych
Magdalena
7 miesięcy temu
wstydzić się powinien i biskup i towarzystwo, nie o wasze ego chodziło a o bezdomnych. WSTYD !
Takifakt
7 miesięcy temu
Dziękujemy firmie Henkel za chęć niesienia pomocy bezdomnym a urażonemu biskupowi powinno być dzisiaj wstyd za swoją butną postawę. Chrześcijanin tak nie postępuje a tym bardziej ktoś tak wysoko postawiony w kościelnej hierarchii. Skromność i troska o maluczkich a nie o własne wybujałe ego
Kicia
7 miesięcy temu
przyłączam się do przeprosin karola
Karol
7 miesięcy temu
no pan biskup się obraził a ucierpią bezdomni. Wstydzę się za postawę koła towarzystwa pomocy im.św.Brata Alberta i w imieniu własnym jako Polak przepraszam za ten fakt firmę Henkel i bezdomnych
Ola
7 miesięcy temu
A ten biskup, to skąd tam się wziął? Za darmo chciał świecić czy za $?
normalny
7 miesięcy temu
niech mózgi sobie poświęcą
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić