Kamil Niewiński
Kamil Niewiński| 

Stan zdrowia Mariusza Kamińskiego. Polityk PiS trafił z więzienia na SOR

77

Według doniesień "Gazety Wyborczej" Mariusz Kamiński trafił do Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu. Zdementowano jednak plotki o zatrzymaniu krążenia czy reanimacji. Powód hospitalizacji jest mniej drastyczny.

Stan zdrowia Mariusza Kamińskiego. Polityk PiS trafił z więzienia na SOR
Mariusz Kamiński (GETTY, SOPA Images)

Już pierwszego dnia od aresztowania Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika, skazani na 2 lata pozbawienia wolności politycy rozpoczęli strajk głodowy. Jest to protest przeciwko ich osadzeniu - według nich oraz przedstawicieli Prawa i Sprawiedliwości bezprawnemu.

W oczekiwaniu na dalszy rozwój wypadków, w tym na ewentualne powtórne ułaskawienie przez Prezydenta Andrzeja Dudę, media zalewane są plotkami, ale również bardziej sprawdzonymi informacjami dotyczącymi stanu zdrowia Mariusza Kamińskiego, który wspomnianą głodówkę ma znosić źle.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Kontrowersyjna ustawa. "PiS strzela sobie w stopę"

Sam Andrzej Duda potwierdził, że stan zdrowia byłego szefa MSWiA zmusił władze więzienne do uruchomienia procedury przymusowego dokarmiania. Istotnym czynnikiem wpływającym na stan Kamińskiego ma również cukrzyca, na którą ma on chorować. Potwierdził to syn Kacper Kamiński oraz adwokat polityka, mec. Michał Zuchmantowicz.

Cukrzyca obciąża każdy organizm, a siłą rzeczy, z upływem czasu, na stan zdrowia mojego klienta coraz bardziej rzutuje także ten wyniszczający efekt związany z nieprzyjmowaniem pokarmów. Nie wykluczamy nawet, że może dojść do wstrząsu hipoglikemicznego.

Kamiński w szpitalu. Potwierdzają to źródła

W ostatnich kilkunastu godzinach w mediach zaczęły za to pojawiać się głosy, że Kamiński został przewieziony do pełnoprawnego szpitala. Areszt Śledczy w Radomiu posiada co prawda oddział szpitalny, lecz jest on w stanie oferować wyłącznie podstawową opiekę.

Według informacji "Gazety Wyborczej", które miały zostać potwierdzone w trzech źródłach, Kamiński rzeczywiście trafił do Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu, gdzie został przyjęty na SOR. Jego stan jest jednak określany jako stabilny - wcześniejsze plotki dotyczące zatrzymania krążenia czy przeprowadzanej reanimacji okazały się być wyssane z palca.

Bezpośrednią przyczyną transportu polityka miał być niski poziom cukru (Zuchmatowicz potwierdził wcześniej, że Kamiński ma dostęp do swoich leków), a także obniżone tętno. Dla jego bezpieczeństwa trafił więc na SOR. Nie wiadomo, jak długo taki stan rzeczy się utrzyma i kiedy jego stan zdrowia poprawi się na tyle, by mógł zostać wypisany z cywilnego szpitala.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić