Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
MMC
|
aktualizacja

Strajk Kobiet. "Poleceń z góry" jest więcej. Policjantka ujawnia

0
Podziel się:

Strajk Kobiet podzielił Polaków. Jak się okazuje podziały i różne zdania pojawiły się w środowisku policyjnym, które wśród protestujących nie cieszy się sympatią ze względu na stosowaną przemoc.

Strajk Kobiet. "Poleceń z góry" jest więcej. Policjantka ujawnia
Czy policjant po pracy może bać udział w Strajku Kobiet? (Getty Images)

Strajk Kobiet do policji nastawiony jest jasno. Przeszkodą w dobrych relacjach między protestującymi a funkcjonariuszami stała się przede wszystkim przemoc. Stosowanie gazu, przepychanki czy agresja według doniesień mediów z początków protestów, miały być poleceniem z góry.

Okazało się, że poleceń jest więcej. Jak donosi Gazeta Wyborcza w rozmowie z jedną z policjantek wynika, że funkcjonariusze dostali polecenie, by w wolnym dniu nie uczestniczyć w protestach z ramienia Strajku Kobiet.

Nie jest to jednak oficjalne stanowisko policji. Z ustaleń Gazety Wyborczej wynika, że przełożeni każde takie polecenie muszą raportować. Informacja o tym, że za udział w proteście można mieć kłopoty rozniosła się drogą prywatną.

Komendanci policji mieli przeprowadzić prywatne rozmowy z kilkoma pracownikami. Oni mieli przekazać wieść z "dobrą radą" dalej wśród swoich kolegów.

O ile policjant ma prawo chodzić na manifestacje i wyrażać swoje poglądy, tak musi się to zgadzać z etyką policjanta. Jak podaje Gazeta Wyborcza w rozmowie z jedną z policjantek z Łodzi wynika, że to dość ogólne prawa i łatwo w tej kwestii o potknięcie.

Największy problem stanowi jednak teraz zakaz zgromadzeń. To właśnie za to może zostać ukarany przez swojego kolegę w czasie służby, jeśli zdecyduje się iść na protest. Złamanie tego prawa przez policjanta w czasie epidemii może skutkować poważnymi konsekwencjami zawodowymi.

Zobacz także: Strajk kobiet. Klementyna Suchanow: "Nie jesteśmy w stanie ustąpić"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(0)
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić