Łukasz Maziewski
Łukasz Maziewski| 

Strajk Kobiet. Policyjne posiłki przybyły do Warszawy. "Pełna mobilizacja"

464

Warszawska policja jest gotowa na gorący weekend. Na sobotę i niedzielę szykowane są wzmocnienia obsady. W czwartek po południu do kilku stołecznych hoteli dotarły policyjne posiłki - ustaliło o2.pl.

Strajk Kobiet. Policyjne posiłki przybyły do Warszawy. "Pełna mobilizacja"
Policja podczas protestu w ramach Strajku Kobiet w Warszawie. (Getty Images)

Garnizon stołeczny w gotowości

Nieoficjalnie udało się nam ustalić, że policjanci zatrzymają się w komercyjnych hotelach. Funkcjonariusze prewencji będą kwaterowani m.in. na Mokotowie. Do stolicy są ściągani z podwarszawskich miejscowości. Powód jest jeden: policja obawia się protestów na dużą skalę.

Pełna mobilizacja. Od wczoraj jesteśmy w blokach startowych, gdybyśmy w razie czego mieli jechać i wspomagać Warszawę - mówi o2 policjant jednej z komend powiatowych.

Przekonuje, że z niektórych "powiatówek", wchodzących w skład garnizonu stołecznego policji, już w środę niektórych funkcjonariuszy delegowano do pomocy w zabezpieczeniu protestów odbywających się w ramach Strajku Kobiet.

Zobacz także: Strajk Kobiet. Marta Lempart o czwartkowych protestach. "Rząd wypowiedział wojnę"

W środę protesty przebiegały w miarę spokojnie, jednak policja, nauczona doświadczeniami z jesieni, wie, że spokój może się szybko skończyć. Stąd ściągane w pośpiechu posiłki. Także wśród oficerów dochodzeniowo-śledczych. Co to oznacza? Np. to, że służba liczy się z zatrzymaniami i wykonywaniem w związku z zatrzymaniami całej niezbędnej ścieżki biurokratyczno-formalnej.

"Możemy liczyć na pomoc"

Zawsze, gdy jest potrzeba zwiększenia sił do zabezpieczenia działań, możemy liczyć na wsparcie funkcjonariuszy z innych garnizonów w całej Polsce - odpowiada enigmatycznie na pytania o2 rzecznik komendanta stołecznego policji, nadkom. Sylwester Marczak.

Jak dzisiaj informowało o2, policja szykuje się na możliwe demonstracje w sobotę i niedzielę. Informowaliśmy też, że policja i Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego monitorują ruch w sieci pod kątem zwiększonej aktywności grup demonstrantów. Oznacza to, że nadchodzący weekend, choć zimowy, może być w Warszawie bardzo gorący.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić