aktualizacja 

Straż pożarna interweniowała w bloku. Wszystko przez kominek w telewizorze

52

W Nowym Dworze Mazowieckim doszło do sytuacji, o której usłyszała cała Polska. Straż pożarna interweniowała w jednym z bloków mieszkalnych z powodu kominka wyświetlanego na telewizorze. Przypadek może być przestrogą dla innych.

Straż pożarna interweniowała w bloku. Wszystko przez kominek w telewizorze
Straż pożarna musiała interweniować (Facebook, OSP Nowy Dwór Mazowiecki)

7 grudnia strażacy z Nowego Dworu Mazowieckiego odebrali niepokojące zgłoszenie. Jedna z mieszkanek bloku dostrzegła płomienie w mieszkaniu znajdującym się w pobliskim budynku. Zagrożenie było ogromne, dlatego ochotnicy nie zwlekali z interwencją i niezwłocznie wyruszyli pod wskazany adres.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Klapa ludzi Morawieckiego? "To postępująca erozja"

Do akcji przystąpiły dwa zastępy ochotniczej straży pożarnej z Nowego Dworu Mazowieckiego. Wozy strażackie na sygnale pojawiły się przed godziną 16 na ul. Chryzantemy. To właśnie w zlokalizowanym tam bloku w mieszkaniu na trzecim piętrze miały rozprzestrzeniać się płomienie. Tak przynajmniej wynikało ze słów osoby zgłaszającej.

Trwa ładowanie wpisu:facebook

Okazało się, że zgłoszenie to tylko fałszywy alarm. Osoba, która telefonowała do straży pożarnej dała się nabrać na multimedialną dekorację. Płomienie były we wskazanym przez nią mieszkaniu, jednak tylko w wirtualnej formie. Właściciele lokum wyświetlali na swoim telewizorze imitację kominka, która nie miała nic wspólnego z prawdziwym ogniem.

Po wstępnym rozpoznaniu stwierdzono, że przyczyną wezwania służb jest imitacja kominka wyświetlana na telewizorze, która z zewnątrz wyglądała bardzo realistycznie, co było powodem wezwania służb przez sąsiadów – przekazali druhowie z OSP w Nowym Dworze Mazowieckim.

Niewątpliwie sytuacja z Nowego Dworu Mazowieckiego może być przestrogą dla innych. Multimedialne dekoracje są w obecnych czasach spotykane na każdym kroku. Warto upewnić się przed wzywaniem służb ratunkowych, czy obserwowana przez zgłaszającego informacja nie jest fałszywym obrazem.

Autor: GGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić