Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
BA
|

Strażnicy Kim Dzong Una byli bezwzględni. Zabili obywatela

11
Podziel się:

50-letni obywatel Korei Północnej, który nielegalnie przekroczył granicę i uciekł do Chin, został zastrzelony podczas próby powrotu do ojczyzny. W Państwie Środka miał odwiedzić dalszą rodzinę, ale nikt z jego bliskich nie wiedział, gdzie dokładnie przebywa. Jego ciało skremowano i przekazano rodzinie.

Strażnicy Kim Dzong Una byli bezwzględni. Zabili obywatela
(Getty Images)

Do zdarzenia doszło w pobliżu granicy chińsko-północnokorańskiej. Jak informuje Daily NK, obywatel Korei Północnej został zastrzelony przez Korpus Szturmowy podczas przekroczenia granicy. Mężczyzna próbował wrócić do kraju z Chin, gdzie miał odwiedzić rodzinę.

Straż graniczna zastrzeliła Koreańczyka. Ciało skremowali

Jak poinformowało źródło portalu, straż graniczna później skremowała ciało i przekazała go rodzinie za pośrednictwem Ministerstwa Bezpieczeństwa Państwowego. Urzędnicy mieli być agresywni w stosunku do rodziny.

Mieli przekazać, że kremacja była zgodna z "systemem kwarantanny w nagłych wypadkach" i że "powinni to zaakceptować bez skargi". Według doniesień rodzina nie była w stanie złożyć skargi, ponieważ mężczyzna "dopuścił się zdrady stanu, łamiąc państwową politykę kwarantanny podczas wyjazdu do Chin".

50-latek uciekł do Chin

50-letni obywatel Korei Północnej zaginął w połowie września. Od samego początku pojawiały się doniesienia, że mężczyzna mógł wyjechać z kraju, nielegalnie przekraczając granicę. Nie było jednak na to żadnych dowodów.

O tym, gdzie przebywa 50-latek, nie wiedziała nawet jego najbliższa rodzina. Sąsiedzi, z którymi rozmawiali koreańscy funkcjonariusze, przypuszczali, że mężczyzna mógł uciec z kraju, ponieważ "nie miał nic do jedzenia". Jego historia wyszła na jaw dopiero po tragicznej śmierci.

Zobacz także: Defilada w Korei Północnej. "Najważniejszą broń pokazano w akcji"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(11)
Qpa
7 miesięcy temu
Tuska wpuścili.i nikt nie strzelał na granicy
MSZ PL
7 miesięcy temu
Korea Północna wyraziła zaniepokojenie stanem demokracji w Polsce. Kim wyraził ubolewanie ze względu na nieprzestrzeganie praw człowieka i notoryczne ich łamanie. Zaapelował do polskiego rządu o pokojowe załatwianie konfliktów i redukcję sił zbrojnych.
ak001
7 miesięcy temu
Jeszcze jedna kadencja PiSu i u nas będzie tak samo.
ind
7 miesięcy temu
Policja w USA również stosuje przemoc wobec obywateli.I to jest dobre.
Olo
7 miesięcy temu
Dobrze, że chociaż kremacja darmowa. Mogła być przecież konfiskata skromnego majątku rodziny zabitego jako koszty kremacji, lub co gorsze wysyłka do obozu
Obywatel
7 miesięcy temu
A podobno w Polsce jest źle
Roman G.
7 miesięcy temu
Szatniarza wpuścili do Polski jak wracał z Brukseli, tak samo powinni go przywitać
Roman G.
7 miesięcy temu
Tuska jak wracał to wpuścili... Niestety
Taki tam
7 miesięcy temu
Krematorium czeka każdego kto na widok wodza nie bije brawa i się nie cieszy do łez.
obserwator
7 miesięcy temu
I tak się PILNUJE GRANICE !!!. Przekraczasz nielegalnie - licz się z konsekwencjami. Nawet tymi najgorszymi. A nie cackanie się jak u nas ze śniadymi.
Tragy
7 miesięcy temu
Tam to jest horror
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić