Strzelanina w USA. Nie lubił swojej pracy, zabił 8 osób

8

57-latek zabił 8 osób na torach kolejki miejskiej w San Jose (stan Kalifornia), której był pracownikiem. Mężczyzna miał często skarżyć się na pracę oraz swoich współpracowników. Po tragedii policja potwierdziła, że jej sprawca popełnił samobójstwo.

Strzelanina w USA. Nie lubił swojej pracy, zabił 8 osób
Do strzelaniny doszło w zajezdni kolejki miejskiej (PAP, EPA)

Do tragedii doszło na torach odstawczych kolejki miejskiej VTA w San Jose, Kalifornia. 57-latek wszedł na teren przedsiębiorstwa około 6:30 rano. O tej porze kończy pracę nocna zmiana, a zaczyna poranna. Jak informuje policja, mężczyzna zaczął strzelać z różnych rodzajów broni.

W wyniku strzelaniny zginęło 8 osób w wieku od 29 do 63 lat. Wszystkie ofiary były pracownikami kolejki miejskiej. Jedna osoba przeżyła, w stanie krytycznym została przetransportowana do szpitala.

Jest oczywistym to, że sprawca i ofiary dobrze się znali, ponieważ pracowali obok siebie - mówi CNN burmistrz San Jose Sam Liccardo.

Sprawca skarżył się na współpracowników

Policja ustaliła tożsamość sprawcy zdarzenia. Jest nim 57-letni Samuel Cassidy, pracownik kolejki miejskiej, pracował w serwisie pociągów. Była żona Cassidy'ego, Cecilia Nelms, powiedziała dziennikarzom CNN, że sprawca był często niezadowolony z jego pracy.

Często mówił ze złością o swoich współpracownikach i przełożonych, a czasami cały swój gniew z tego powodu kierował w stronę Cecilii. To była jedna z przyczyn rozwodu - mówi była żona. Kiedy oboje byli małżeństwem, Cassidy skarżył się na "niesprawiedliwy podział obowiązków w pracy" i "zawsze narzekał na pracę, kiedy wracał do domu".

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Cassidy nie żyje

Sprawca strzelaniny popełnił samobójstwo, kiedy dowiedział się, że na miejsce zdarzenia przybyły już organy ścigania - podały lokalne władze. Oprócz tego doszło do pożaru w domu sprawcy, który znajduje się kilkanaście kilometrów od zajezdni kolejki miejskiej.

Burmistrz San Jose poinformował, że w środku płonącego budynku nie było nikogo. Nie podał dokładnej lokalizacji, ale straż pożarna San Jose poinformowała na Twitterze, że strażacy likwidowali pożar około 6:36 czasu lokalnego, czyli w tymże czasie, kiedy sprawca przebywał na terenie kolejki miejskiej.

Pociągi będą zawieszone

Pociągi VTA były już na porannych trasach, kiedy doszło do strzelaniny. Zapowiedziano, że od południa kursowanie kolejki miejskiej będzie zawieszone i zastąpione autobusami. Przedsiębiorstwo Valley Transportation Authority zapewnia transport autobusowy i lekką koleją oraz inne usługi tranzytowe w hrabstwie Santa Clara. Zatrudnia około 2 tys. pracowników.

Autor: BA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić