Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Natalia Bogucka
|

Beacie Szydło puściły nerwy. Dziennikarze ujawnili, gdzie wolno mieszkać jej synowi

107
Podziel się:

Nadleśnictwo Niepołomice (woj. małopolskie) wynajęło teściowi syna Beaty Szydło gajówkę. Jedną z osób, która może z niej korzystać, jest syn byłej premier. Dziennikarze Onetu ustalili, że koszt wynajmu to 388 zł miesięcznie. Do tych doniesień w ostrych słowach odniosła się Beata Szydło.

Beacie Szydło puściły nerwy. Dziennikarze ujawnili, gdzie wolno mieszkać jej synowi
Beata Szydło odniosła się do tekstu "Onetu" (PAP, Łukasz Gągulski)

Gajówka znajduje się w Dziewinie, w pobliżu Puszczy Niepołomickiej. Nieruchomość, która obejmuje lokale mieszkalne, budynki gospodarcze i garaże, przeszła niedawno remont. Część kosztów poniosło Nadleśnictwo w Niepołomicach. W styczniu gajówkę wynajął Janusz Sowa, profesor leśnictwa, a prywatnie teść syna Beaty Szydło.

Dziennikarze Onetu dotarli do umowy najmu, z której wynika, że czynsz wynosi 388 zł miesięcznie. Z gajówki może korzystać prof. Sowa, jego żona, córka oraz zięć, czyli syn Beaty Szydło.

Podczas spisywania umowy o wynajem pustostanu starej leśniczówki nadleśniczy zażądał wpisania do umowy osób, które ewentualnie mogą przebywać poza mną na terenie wynajmowanego domu, uzasadniając koniecznością ograniczania w ten sposób ew. podnajmowania nieruchomości. Wpisałem więc, co oczywiste, do umowy nazwiska: żony, córki i zięcia, który nazywa się Błażej Szydło - wyjaśnił portalowi prof. Sowa.

Według przepisów leśniczówki lub gajówki mogą wynajmować osoby zatrudnione w Lasach Państwowych. Jeśli nikt z pracowników nie jest zainteresowany ich wynajmem, wówczas mogą wynająć je osoby pracujące poza tą jednostką. Onet podaje jednak, że Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Krakowie oraz Nadleśnictwo Niepołomice nie opublikowały na swoich stronach informacji o możliwości wynajęcia gajówki, z której korzysta syn Beaty Szydło.

Prof. Sowa twierdzi, że o możliwości wynajęcia gajówki dowiedział się od jednego ze swoich studentów w grudniu 2019 r. Dyrektor Lasów Państwowych w Krakowie Jan Kosiorowski tłumaczy, że nie było chętnych do zamieszkania w nieruchomości i mógł wynająć ją każdy. Dodał, że rodzinne powiązania prof. Sowy nie miały żadnego znaczenia. Dyrektor sam wynajmuje leśniczówkę od Nadleśnictwa Niepołomice za 150 zł miesięcznie.

Lasy Państwowe mają niewykorzystane osady. W ostatnich latach zamożność społeczeństwa wzrosła, w związku z tym nasi pracownicy budują własne domy i nie zawsze chcą mieszkać w leśniczówkach. Osada, którą wynajął prof. Sowa nie jest leśniczówką, a jedynie gajówką, czyli ma inne, niższe standardy niż leśniczówka. Gajówka ta stanowiła pustostan i nie było chętnych do zamieszkania w niej - przekazał portalowi Jan Kosiorowski.

Beata Szydło odpowiada na tekst Onetu

Do medialnych doniesień na temat wynajętej przez prof. Sowy gajówki w ostrych słowach odniosła się Beata Szydło. Nazwała je "oszczerstwami" i "pseudodziennikarstwem".

Media nie ustają w atakowaniu mojej rodziny. Jeszcze trochę, a okaże się, że rodzina Beaty Szydło nie ma prawa nawet oddychać. Cieszę się, jak wiele osób krytycznie odniosło się do oszczerstw Onetu. Razem musimy stawiać opór temu pseudodziennikarstwu - napisała na Twitterze była premier.

Zobacz także: Kinga Duda w kancelarii ojca. Beata Szydło wprost o pojawiającym się dylemacie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(107)
Obserwator
rok temu
Czy mogę na maj wynająć za 388 zł gajówkę.Jestem na emeryturze,a ta stawka jest bardzo niska,nadmieniam iż za taką cenę nigdzie nic nie znajdę.Jezeli nie ma terminu na maj bo to może w innym miesiacu
joda
2 lata temu
"Razem musimy stawić opór temu pseudodziennikarstwu". Czy Ona mówi o TVPis ???
bobik119
2 lata temu
Zapewne wg byłej Pani Premier jedyne słuszne dziennikarstwo powstaje w TVP, którego architektem jest Pan Jacek Kurski :)
Raffi
2 lata temu
Wam się po prostu należy, co nie Szydło??
leśnik
2 lata temu
bo jemu należało się tak jak.. premie
Edi
2 lata temu
Dobrze że są jeszcze uczciwi, pisowscy polacy którzy bronią Szydłowej. Pamiętajmy ,wystarczy nie kraść"
jamci
2 lata temu
po to im władza by korzystać
Zbyszek
2 lata temu
Natura - byle wykiwać drugiego
kuxwa
2 lata temu
nie mogę na nią patrzeć
dno
2 lata temu
wszyscy korzystają, ale żeby ksziądz dopuścił się życia w grzechu
gra
2 lata temu
Pokora, pokora, pokora Praca, praca, praca Nam się to przecież należy
awa
2 lata temu
Wstyd Szydło.
Sauron
2 lata temu
No bo im się po prostu należy!
Jajacek.
2 lata temu
Chętnie wynajmę leśniczówkę za 150zł miesięcznie. Tyle to kosztuje pokój w agroturystyce.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić