o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
ESO
|

Nie żyje 75 osób. Giertych do Morawieckiego: "Przeprosi pan?"

310
Podziel się

Dzisiaj padł absolutny rekord zarówno pod względem dobowego przyrostu zakażeń koronawirusem, jak i pod kątem zgonów. Przy tej okazji Roman Giertych na swoim profilu na Twitterze zaatakował Mateusza Morawieckiego.

Nie żyje 75 osób. Giertych do Morawieckiego: "Przeprosi pan?"
Roman Giertych zaatakował na Twitterze premiera Morawieckiego. (PAP)
bDgObhaZ

W środę 7 października Ministerstwo Zdrowia opublikowało kolejny przerażający raport dotyczący epidemii koronawirusa w Polsce. Tylko w środę potwierdzono łącznie 3003 przypadki zakażenia wirusem. Zmarło łącznie 75 osób. To najwyższa dobowa liczba zgonów od początku epidemii. 67 pacjentów miało choroby współistniejące, a 8 pozostałych zmarło na COVID-19.

Roman Giertych wykorzystał niechlubny rekord, by w ostrych słowach zwrócić się do premiera Mateusza Morawieckiego. W lipcu tuż przed wyborami prezydenckimi, premier Morawiecki zachęcał do pójścia na wybory, zapewniając, że nie musimy już bać się wirusa, bo jest on w odwrocie.

bDgObhbb
Cieszę się, że coraz mniej obawiamy się tego wirusa, tej epidemii. To jest dobre podejście, bo on jest w odwrocie. Już teraz nie trzeba się go bać. Trzeba pójść na wybory tłumnie 12 lipca. Wszyscy, zwłaszcza seniorzy, nie obawiajmy się, idźmy na wybory - apelował Mateusz Morawiecki w lipcu.

Roman Giertych opublikował dzisiaj na swoim profilu na Twitterze ostry wpis, nawiązując do powyższych słów Mateusza Morawieckiego.

75 osób już się nie obawia wirusa... niech odpoczywają w pokoju. Panie Premierze Morawiecki! Czy przeprosi Pan rodziny tych ofiar za swoje lekceważenie możliwości rozszerzenia się epidemii? Za słowa, że wirus już nie jest dla nas groźny. Za wypowiedź, że nie musimy się już bać? - pisze Giertych.
bDgObhbh

Kilka dni temu "Gazeta Wyborcza" informowała, że politycy Platformy Obywatelskiej odwrócili się od mecenasa Giertycha i według nieoficjalnych doniesień Giertych chce wyprowadzić się za granicę, a w kraju realizować jedynie praktykę adwokacką.

Roman Giertych o Zbigniewie Ziobro: "bardzo mocno się rozpycha ostatnio"

bDgObhbC
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(310)
przekaz dnia
3 tyg. temu
O pandemii cicho sza, mówić tylko o LGBT, suweren nawet się nie zorientuje.
abc
3 tyg. temu
Po trupach do celu. Dosłownie !!!!!
Mojsze
3 tyg. temu
Powoli wychodzi na jaw,że nasz Pan premier nie tylko ma prawomocne wyroki,ale też krew rodaków na rękach!!!Strach sie bać ,co jeszcze wymyśli??
bDgObhbD
jojtek
3 tyg. temu
kółko wzajemnej adoracji, kiedyś ziomki a teraz jeden na drugiego, nudne to już jest
ozzy
3 tyg. temu
co on gada pogielo go
Najnowsze komentarze (310)
Twój Nick
2 tyg. temu
Ja się na tym nie znam ale zakładanie kajdanek adwokatowi po wyjściu z sali sądowej, który nie stawia oporu, przed następną rozprawą z jego udziałem, to koniec praworządności. Teraz czekają nas mroczne czasy łapanek, politycznych rozbojów i ochrony bojówek PISu. O szastaniu publicznymi pieniędzmi i sprowadzaniu śmieci z całego świata nie piszę, bo mnie szlag trafia.
Szwed
2 tyg. temu
Ciesz się Romek ,że trafisz do pudła. Tam jest taka izolacja i sterylność ,że koronawirus nie ma szans.No a tak naprawdę to ,,koni''koronawirus nie atakuje.
ciekawy
2 tyg. temu
ciekawe kiedy romek przeprosi ...czy znowu będzie bredził że jego aresztowanie to sprawa polityczna
Basia
3 tyg. temu
Politycy nie umieją przepraszać samo życie.Są ludzie dla których władza kasa rzecz najważniejsza w życiu. Inteligentni grzeczni są tylko wtedy gdy zbliżają się wybory a potem ... to już wszyscy wiemy.Smutne ale prawdziwe.
arab
3 tyg. temu
Zna się na wszystkim może nawet kalkulatory stroić
Osa
3 tyg. temu
Qń jaki jest każdy widzi ;)
niby
3 tyg. temu
Jeszcze przed pojawieniem się koronawirusa umierało w Polsce średnio ok. 1095 (jeden tysiąc dziewięćdziesięciu pięciu) ludzi dziennie. Do tej pory brak rzetelnej informacji, czy po "nadejściu" koronawirusa ta liczba wzrosła. (Wg niektórych danych ta liczba zmalała. Być może spowodowane jest to tym że ludzie przestali chodzić do lekarzy . Jeśli tak to wniosek jest tylko jeden - polska służba zdrowia zabija a nie leczy ale to stwierdziłem już wiele lat temu ale nikt nie słuchał .
gandalf
3 tyg. temu
Ludzie z wiejskiej nie znają słowa przepraszam....znają dobrze twierdzenie ...karac , zastraszac, obiecywac ...doić...miec wszystkich w dupie ...bo przeciez im sie wszystko nalezy a nam nie
bDgObhbv
wyborcza
3 tyg. temu
Hop hop hop dla UE, PO i innych afer
Też pamiętam
3 tyg. temu
A w maju opozycja (której doradza Mecenas ) chciała żeby wybory były jesienią może Giertych przeprosi nie tylko rodziny zmarłych ale i nas wszystkich .
Obywatel
3 tyg. temu
Coraz więcej zmarłych, czyżby wpisywali już inne choroby jako Covid?
Elizabet
3 tyg. temu
Ludzie nie chcą nosić maseczek zarażają innych a potem taki Gertych obwinia premiera tak naprawdę nie wiem z jakiego powodu za każdym ma ten premier chodzić i wręczać maseczkę?
cez
3 tyg. temu
ostatnio czarne toksyczne chmury były, powietrze same spaliny
666iron
3 tyg. temu
Romek nie graj ludzką śmiercią.To jest podłe i nieetyczne.
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić