o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
SSŃ
|

To była odważna propozycja ze strony Trumpa. Kim mu jednak odmówił

7
Podziel się

Spotkania Donalda Trumpa z Kim Dzong Unem należały do ​​najbardziej wyrazistych momentów jego prezydentury. Teraz na jaw wychodzą szokujące szczegóły rozmów między głowami państw. Po jednym ze szczytów Trump podobno zaoferował dyktatorowi z Korei Północnej podwózkę do domu swoim Air Force One.

To była odważna propozycja ze strony Trumpa. Kim mu jednak odmówił
Trump złożył Kimowi zaskakującą propozycję (Getty Images)
bDKbKZmJ

Szokująca oferta Trumpa

Seria BBC „Trump Takes On the World” ujawnia nowe szczegóły dotyczące spotkań byłego prezydenta USA Donalda Trumpa z Przywódcą Korei Północnej Kim Dzong Unem. Odkrycia zaskakują nawet najbardziej doświadczonych dyplomatów.

bDKbKZmL

Drugi szczyt Trumpa z Kim Dzong Unem w Hanoi w Wietnamie nie poszedł zgodnie z planem. Podczas negocjacji w sprawie programu nuklearnego Korei Północnej, Trump nagle wyszedł. Zanim jednak to się stało, ówczesny prezydent USA złożył Kimowi zdumiewającą ofertę.

Prezydent Trump zaproponował Kimowi podwiezienie do domu swoim samolotem Air Force One. Prezydent wiedział, że Kim przybył do Hanoi kilkudniowym pociągiem przez Chiny, zaoferował więc: "Jeśli chcesz, mogę cię zabrać do domu w dwie godziny”. Kim odmówił - Matthew Pottinger, czołowy ekspert ds. Azji w Radzie Bezpieczeństwa Narodowego Trumpa, powiedział BBC.

Trump i Kim Dzong-un. Nietypowa "przyjaźń"

Ta oferta to tylko jedna z wielu zadziwiających sytuacji, towarzyszących tej nietypowej znajomości. Relacja między dwiema głowami państwa zaczęła się w Singapurze, kiedy, jak powiedział BBC były doradca ds. Bezpieczeństwa narodowego USA, John Bolton: "Trump myślał, że zdobył nowego najlepszego przyjaciela”.

bDKbKZmR

Innym gestem Trumpa, który zszokował nawet jego własny zespół, było przystanie na prośbę Kima o odwołanie wspólnych ćwiczeń wojskowych USA i Korei Południowej. Ćwiczenia mają przeszło 60-letnią tradycję.

To było ustępstwo, za które nie dostaliśmy nic w zamian - powiedział BBC.
bDKbKZmS

Nietypowe relacje między Donaldem Trumpem i Kim Dzong-unem zostały przedstawione przez amerykańskiego dziennikarza Boba Woodwarda w książce "Rage”. Woodward uzyskał dostęp do 27 listów między przywódcami. Korespondencja ujawnia decyzję obojga o zostaniu przyjaciółmi. "To listy miłosne” – powiedział sam Trump. Przywódcy spotkali się w sumie trzy razy, ale nigdy nie osiągnięto żadnej znaczącej umowy.

Zobacz także: Aleksander Kwaśniewski o Donaldzie Trumpie: politycznie będzie mu trudno
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDKbKZmT
bDKbKZnm
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(7)
nie Dziwisz
2 tyg. temu
brakuje na zdjeciu prezesa i rydzyka
Baton
2 tyg. temu
Nie dziwne że się nie zgodził, wiecie ile nowych danych wywiadowczych zdobyliby Amerykanie przez te 2 godziny? :D
Gosc2
2 tyg. temu
Wielka szkoda ze podczas spotkania tych......., nie bylo slychac utworu "Cabaret" w wykonaniu Lizy Minnelli
bDKbKZnn
til
2 tyg. temu
"kilkudniowym pociągiem" -ehhh
PRAWDA
2 tyg. temu
Wszystkie drogi prowadzą do Rzymu
Najnowsze komentarze (7)
Baton
2 tyg. temu
Nie dziwne że się nie zgodził, wiecie ile nowych danych wywiadowczych zdobyliby Amerykanie przez te 2 godziny? :D
til
2 tyg. temu
"kilkudniowym pociągiem" -ehhh
Gosc2
2 tyg. temu
Wielka szkoda ze podczas spotkania tych......., nie bylo slychac utworu "Cabaret" w wykonaniu Lizy Minnelli
PRAWDA
2 tyg. temu
Wszystkie drogi prowadzą do Rzymu
pollllin
2 tyg. temu
Niekonwencjonalność Donalda zawsze była kluczem do jego sukcesów... a miał ich wiele.... Natomiast prezydenci USA z ramienia demokratów, to tylko lewackie wymoczki bez szczególnych osiągnięć, co najwyżej skandali seksualnych lub pokojowe nagrody nobla za prowadzenie wojny...
odyniec
2 tyg. temu
Komunizm to system w którym środki produkcji - huty, stocznie, kopalnie, surowce, maszyny, energetyka, ziemia, fabryki, wodociągi etc- są własnością całego społeczeństwa i to ty jako najmniejsza cząstka społeczeństwa jesteś właścicielem tego wszystkiego. Produkcja dóbr odbywa się na zasadzie centralnego planowania na potrzeby ludzkie a nie na zasadzie popytu - podaży, zaś wytworzony na skutek pracy ludzkiej dochód idzie do kasy państwowej i wraca do ludzi w postaci różnych dóbr jak mieszkania, przedszkola, edukacja, służba zdrowia etc. Praca ludzka jest wtedy najwyższą wartością poprzez która człowiek buduje i rozwija społeczeństwo w którym żyje a tym samym i siebie. Dzięki Stalinowi taki system mieliśmy w latach 1944-89. Co to jest kapitalizm? System, w którym środki produkcji sa własnością pojedynczych prywaciarzy, produkcja dóbr odbywa się na zasadzie popytu - podazy, dochód wytworzony przez społeczeństwo idzie do kieszeni prywaciarza a praca ludzka jest fr aj erst wem które ludzie muszą uprawiać żeby nie umrzeć z głodu. Czym była transformacja ustrojowa 1989? Samowyróhaniem sie w жопу Polaków, którzy o wywłaszczenie samych siebie walczyli. Dlaczego kapitalizm nie działa? Cena dóbr (towarów lub usług) składa się z 3 części: koszt pracy (pensja), koszt zużycia środków produkcji i wartość dodatkowa (dochód kapitalisty - właściciela środków produkcji). Społeczeństwo wytwarzając dobra dostaje jako wynagrodzenie tylko koszt pracy (pensję) a wraz z całymi dobrami wytwarza wartość dodatkową, która jest od społeczeństwa odbierana przez kapitalistów. Społeczeństwo chcąc kupić te dobra, które wytworzyło musi z pensji pokryć wszystkie składowe ceny (pensję, koszt zużycia środków i wartość dodatkową). Matematycznym i logicznym jest że z pensji się nie pokryje całosci. Dlatego kapitalizm nie działa. Stąd w kapitalizmie wieczny brak pieniędzy, wieczna nędza, głód, choroby, wieczne zadłużenie i wojny, wieczne zniewolenie. Dodatkowo państwo żeby funkcjonować musi od pensji społeczeństwa pobierać podatki, z płacenia których zazwyczaj zwolnieni są kapitalisci. Matrix? Nie, to kapitalistyczna rzeczywistość. Jedynym rozwiązaniem jest przejęcie przez społeczeństwo środków produkcji od kapitalistów i równomierny rozdział wytworzonej wartości dodatkowej na całe społeczeństwo. Operacja ta nazywa się komunizmem. Komunizm nie jest utopią. Komunizm działa, komunizm sprawdził się, komunizm wyciągnął z nędzy ponad miliard ludzi, wiele narodów w tym Polaków. Dlatego publicznie nawołuję do propagowania komunizmu i do konfiskaty środków produkcji bogaczom bez żadnych rekompensat. Chcemy wolności, chcemy chleba, chcemy komunizmu.
nie Dziwisz
2 tyg. temu
brakuje na zdjeciu prezesa i rydzyka
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić