Wróć na
Aldona Brauła
|

Szokujące badania. Prawie dwie trzecie dorosłych Amerykanów nie ma pojęcia o Holokauście

79
Podziel się

W ankiecie przeprowadzonej wśród młodych dorosłych Amerykanów, aż 63 proc. osób stwierdziło, że Holokaust jest mitem, został wyolbrzymiony lub nic nie wiedziało na ten temat.

Szokujące badania. Prawie dwie trzecie dorosłych Amerykanów nie ma pojęcia o Holokauście
Prawie połowa młodych Amerykanów nie zna nazwy żadnego obozu koncentracyjnego. (Pixabay)
bCYuTUid

Nowa ankieta przeprowadzona wśród Amerykanów dała szokujące wyniki. Ponad 60 proc. badanych w wieku od 18 do 39 lat nie ma pojęcia o Holokauście lub uważa, że informacje na ten temat nie są prawdziwe.  

Prawie połowa, bo aż 48 proc. nie potrafiła wymienić ani jednego obozu koncentracyjnego, ani getta utworzonego w czasie II wojny światowej. Ponad 23 proc. osób wierzy, że Holocaust to mit, a informacje są wyolbrzymione. Jeden na ośmiu respondentów nie słyszała o Holocauście wcale lub nie byli pewni swojej wiedzy. 

bCYuTUif

Ponadto w ankiecie zapytano o informacje udostępniane w mediach społecznościowych. Aż 56 proc. badanych potwierdziło, że widziało nazistowskie symbole na różnych platformach. Większość była udostępniana bez wiedzy, czym naprawdę są. 49 proc. widziała posty zaprzeczające Holokaustowi lub zniekształcające informacje podawane przez historyków. 

Ambasador Izraela przyznaje: to najwiekszy dołek w naszych relacjach

Wyniki są zarówno szokujące, jak i zasmucające, i podkreślają, dlaczego musimy działać teraz, gdy ocaleni z Holokaustu są nadal z nami, aby głosić swoje historie - powiedział Gideon Taylor, przewodniczący Conference on Jewish Material Claims Against Germany (Claims Conference), która zleciła badanie.  

Większość respondentów nie wiedziała, że zginęło aż 6 milionów Żydów. Wiele osób uważa, że są to zawyżone liczby i ofiar było najwyżej 1-2 miliony.

bCYuTUil
Musimy zrozumieć, dlaczego nie radzimy sobie lepiej z edukacją młodego pokolenia o Holokauście i lekcjach o przeszłości. Musi to posłużyć jako sygnał ostrzegawczy dla nas wszystkich i jako mapa tego, gdzie rząd musi działać - dodał Taylor.
bCYuTUiG
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(79)
Laser
6 dni temu
W czasie II wojny św. zginęło ok. 70 mln. ludzi, w tym niecałe 6 mln. Żydów. Dlaczego śmierć niecałych 10 % miała by być jakaś wyjątkowa i tylko o niej się mówi?
Taka sobie
6 dni temu
W ogóle poziom edukacji w USA jest żenujący, więc co się dziwić.
dziwne?
6 dni temu
Od II wojny wyrosły już 3 pokolenia! Co ich obchodzi to, co się działo prawie 100 lat temu? Większość polskiej młodzieży nie ma pojęcia o czasach Solidarności, a to tylko jedno pokolenie!
bCYuTUiH
liam
6 dni temu
a czy o ich zbrodniach w Wietnamie ,Iraku czy Hiroszimie itp.uczą nas w szkołach chyba nie ,tak samo ich nie uczą o tamtych czasach
Hue
6 dni temu
Zauważyliście, że nigdy nie ma takich badań ani wiadomości o nich na temat innych ludobójstw? Dziwne. Pewnie przypadek.
Najnowsze komentarze (79)
dump
4 dni temu
dwie trzecie doroslych amerykanow nie ma pojecia o niczym
Juliusz
5 dni temu
A czego oczekują wystarczy zobaczyć jak Niemcy czy inne kraje z nimi współpracujące podczas drugiej wojny światowej zacierają historię.To naziści robili nie naród niemiecki 😉😂Z drugiej strony mordowanie Żydów to Holokaust a Polaków i innych narodów to nie???
proszęopomoc
5 dni temu
.      ..zanim opowiem..., Chciałabym Przeprosić., mam nadzieję, że Nikogo Nie Urażam w ten sposób.,Bo wiem, że to nie jest miejsce na to wszystko..Ciężko Mi Pisać o swoich problemach. , każdy ma swoje własne.,, Jednak już nie wiem co robić.. Nie Mam Wyjścia., Mój Synek jest dla mnie  moim Całym Światem. .,Niespełna miesiąc temu Straciłam Pracę na skutek Pandemii.. Zostałam Bez Środków do Życia...Staram się zapewnić Synkowi wszystko co mogę, ale Stanęłam na Dnie., Nie mam Pieniędzy na Codzienne Życie..Dwa dni temu Syn chciał abym kupiła mu gazetę Minerały Świata,. Zabrakło mi 0,31 gr w kiosku i tłumaczyłam Pani, że mieszkamy blisko i jak tylko będę miała jakieś pieniądze to Odrazu Doniosę. Prosiłam ze Łzami w Oczach,. na nic się to nie zdało,. Syn siedział na ławce i jak podeszłam do Niego bez Gazetki powiedział tylko: Chodź mamuś nazbieramy kamyków pod blokiem.,Nigdy Nie zapomnę Jego Oczu..,Wtedy zdałam sobie sprawę, że jak mi ktoś nie Pomoże to Sama Nie dam sobie Rady..Jestem zdrowa, ręce Garną Się mi do Pracy tylko, Nie Mam Gdzie,.Poszłabym gdzieś na noc sprzątać,ale jestem Sama z Dzieckiem i nie mam Go z kim zostawić.Nigdy jeszcze nie byłam w takiej Sytuacji.Pracowałam,,,. starczało na mieszkanie i skromne życie..Synek Nigdy nie chodził Głodny...Teraz jest tak, że sama często Nie Dojadam, ,Byle Tylko mój Skarb miał wszystko co potrzeba. Nocami płaczę bo już nie daje rady,.Ta sytuacja Mnie Przerasta,, Jestem Załamana.Czuję, że zawodzę jako Matka. Jeśli Jest ktoś tutaj, kto po prostu chciałby choć trochę Pomóc., będę Wdzięczna do końca swojego życia., Każdy Gest jest dla nas wielką Pomocą. Dziękuję z góry, z Całego Swojego Serca ,, Życzę Wam Wszystkim dobrej i spokojnej Piątkowej Nocy,. Ola z Torunia                           SGB Bank Spółdzielczy w Toruniu: 34 9511 0000 0000 5461 3000 0010 NASZ ADRES ZAMIESZKANIA I ZAMELDOWANIA: 87-100 Toruń ul. Jana III Sobeskiego 35/7,                .
maq
5 dni temu
Ciekawe jaki procent Amerykanów wie, że Brytyjczycy w 20 wieku trzymali w obozach koncentracyjnych setki tysięcy ludzi. Zagłodzili i wymordowali co dziesiątego Bura w Afryce południowej. 80% ofiar to były dzieci. Ciekawe ilu Brytyjczyków wie o tym, mimo iż to ich historia?
Zły goj
5 dni temu
Nigdy nie zapomnijcie o sześciu gorylionach!
63%antyS
5 dni temu
63 proc. osób w USA stwierdziło, że Holokaust jest mitem, został wyolbrzymiony lub nic nie wiedziało na ten temat.
anuisa
5 dni temu
A co z holokaustem Polakow?
anuisa
5 dni temu
W USA jest mala wiedza na ten temat, bowiem Zydzi amerykanscy pomimo pelnej wiedzy , o tym co sie dzialo nic nie zrobili by pomoc swoim braciom. Wiec po co mieliby upowszechniac wiedze na ten temat. Padalyby niewygodne pytania.
bCYuTUiz
nick
5 dni temu
Co więcej. Do lat 60-tych na świecie oraz w Polsce, Niemczech uczono w szkołach że Holokaust to była eliminacja POLAKÓW przez Niemcy. Potem było, że polaków i żydów polskiego obywatelstwa. Potem , że żydów polskiego obywatelstwa . Obecnie, że żydów . A niedługo będą kłamać że żydów przez POLAKÓW. I to nie żart bo fraza "polskie obozy śmierci" wymyślili Niemcy nie bez powodu.
dfdfdfdfd
5 dni temu
A co ich tam obchodzi nasze piekiełko w Europie za oceanem? JA też nie zna szczegółów wojny amerykańsko-japońskiej albo wojny secesyjnej i co szok i oniemienie :)
Toto
5 dni temu
Porównano z pytaniem "Gdzie leży Europa"?
jek
5 dni temu
Co w tym szokującego? Amerykanie zawsze tacy byli...
Dlaczego?
5 dni temu
Jedno zasadnicze pytanie; dlaczego maja wiedziec? Do czego im ta wiedza o jednym narodzie, podczas, gdy pomija sie martylologie innych nacji, chocby np. Romow, Rosjan, czy Polakow. Po co im wiedza o obozach zaglady w Europie, skoro takich obozow bylo tysiace w kazdym zakamarku globu, chocby slynne japonskie obozy smierci w okupowanych Chinach.
Hzhx
5 dni temu
A czemu nie ma? Bo rządzącym to na rękę biorąc pod uwagę że już za chwilę czeka nas kolejny holokaust..
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić