Szokujące wideo ze szpitala. Pielęgniarka rzuciła noworodkiem

23

29-letnia pielęgniarka ze stanu Nowy Jork w USA została zatrzymana w związku z narażeniem dziecka na niebezpieczeństwo. Kobieta, która opiekowała się dwudniowym noworodkiem, podniosła je ze szpitalnego łóżeczka i dosłownie nim rzuciła. Wszystko zostało nagrane.

Szokujące wideo ze szpitala. Pielęgniarka rzuciła noworodkiem
Dziecko zostało nagrane przez ojca. (Twitter)

Amanda Burke została aresztowana 12 kwietnia 2023 roku i oskarżona o narażenie dobra dziecka. Prokurator okręgowy hrabstwa Suffolk, Raymond Tierney powiedział, że czyn 29-latki jest niedopuszczalny i musi za to odpowiedzieć.

Pielęgniarka rzuciła noworodkiem

Do incydentu doszło 6 lutego 2023 roku. Amanda Burke, która pracowała jako pielęgniarka w Good Samaritan Hospital w West Islip w stanie Nowy Jork, została przydzielona do opieki nad dwudniowym noworodkiem — chłopcem Nikko.

Amanda w pewnym momencie podeszła do łóżeczka i podniosła dziecko. Następnie odwróciła je i "brutalnie wepchnęła" z powrotem, twarzą w dół. Incydent został sfilmowany przez ojca, który akurat obserwował syna przez szybę.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Zwabili wagnerowców do środka. Ukraińska taktyka w Bachmucie

Rodzice dziecka od razu powiadomili przełożonych pielęgniarki. Burke musiała opuścić szpital, a kilka godzin później została dyscyplinarnie zwolniona.

Jak przekazuje CBS News, 29-latka nie została pozbawiona prawa do wykonywania zawodu, a jej licencja jest nadal aktywna.

Prawnik pielęgniarki powiedział CBS News, że zarzuty wobec jego klientki nie są w żaden sposób uzasadnione. W pisemnym oświadczeniu Robert C. Gottlieb przekazał, że "ta sprawa nigdy nie powinna była zakończyć się postawieniem zarzutów".

Amanda jest wybitną, wzorową, współczującą pielęgniarką, która nie zrobiła i nigdy nie zrobiłaby niczego, co mogłoby zagrozić jakiemukolwiek dziecku lub pacjentowi znajdującemu się pod jej opieką – napisał Gottlieb.

Gottlieb nie odpowiedział na dodatkowe pytania. Nie odniósł się także do nagrania z miejsca zdarzenia, które można zobaczyć w mediach społecznościowych.

Nikko, który dziś ma już 2 miesiące czuje się dobrze. Podczas incydentu nie doznał żadnych obrażeń.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić