o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
JKM
|

Szykuje się rewolucja. WHO zapowiada szczepionki bez strzykawek

104
Podziel się

Naczelna lekarz Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) Soumya Swaminathan oceniła, że czeka nas szczepionkowa rewolucja. Już za rok dostępne mają być nowe, ulepszone szczepionki na koronawirusa. Będzie tylko jedna dawka, dostępna w formie zupełnie innej niż tradycyjny zastrzyk.

Szykuje się rewolucja. WHO zapowiada szczepionki bez strzykawek
Naczelna lekarz WHO Soumya Swaminathan zapowiada, że do podawania szczepionek niedługo nie będą potrzebna strzykawki (Getty Images)
bEEIAXHF

WHO zapowiada, że szczepionki nowej generacji pojawią się na rynku jeszcze pod koniec tego roku. Wcześniej będą musiały przejść jednak rygorystyczne testy. W 2022 roku ma być dostępnych już kilka takich preparatów, przygotowanych przez różnych producentów.

Szczepionki nowej generacji. Jednodawkowe, łatwe w przechowywaniu i podawaniu

Nowe szczepionki mają być oparte na nowych technologiach. Ich przechowywanie nie będzie wymagało ujemnych temperatur. Będą także jednodawkowe.

bEEIAXHH

Prawdziwa rewolucja czeka nas jednak w sposobie podawania szczepionek. Nie będzie do tego bowiem potrzebna strzykawka. Preparat będzie można przyjąć w formie naklejanego plastra lub sprayu do nosa.

Preparat na COVID-19. Na świecie testowanych jest 80 różnych szczepionek

Szczepienia na koronawirusa prowadzone są obecnie w 120 krajach. Na całym świecie podano w sumie około 360 mln dawek. Najwięcej osób zaszczepionych choć jedną dawką szczepionki zostało w Stanach Zjednoczonych i Chinach – odpowiednio 70 i 60 mln.

bEEIAXHN
W sumie na całym świecie testowanych jest ponad 80 szczepionek preciwko koronawirusowi – podała WHO.

W odniesieniu do liczby mieszkańców najszybciej przebiega akcja szczepień w Chile, gdzie codziennie szczepi się teraz ponad jeden procent ludności. Dostępne są tam praktycznie wszystkie preparaty z różnych krajów. Obywatele mogą więc zdecydować, którym chcą zostać zaszczepieni.

Niewiele wolniej toczy się akcja szczepień w Stanach Zjednoczonych. Każdej doby szczepionkę otrzymuje tam ponad 2 mln osób. W Polsce pierwszą dawką jutro zaszczepiony zostanie trzymilionowy pacjent. 

bEEIAXHO

Obejrzyj także: Jarosław Kaczyński zaszczepiony przeciw COVID-19. Prezes PiS przyjął pierwszą dawkę

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEEIAXIi
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(104)
pawel
7 miesięcy temu
gdzie było who pod koniec 2019 roku ?
Glupek
7 miesięcy temu
Ale interes ale kasy się przeleje ohoho, kto się tak pięknie dorobił na ludzkiej krzywdzie. Jednym słowem juz wiemy że pomimo szczepień które mamy teraz już w przyszłym roku zaś będą szaleć że srovidem i nowymi wymyślnie szczepionkami a raczej Trutkami na ludzi.
Dr. Mengele
7 miesięcy temu
Szczepienia same w sobie mutują nowe odmiany koronowirusa, nigdy to się nie skończy - większość starych ludzi umrze z powodu szczepionki, reszta z nie leczonych chorób. Młodzi najpierw będą powoli stawać się bezpłodni, a potem umierać. Kontynuacja badań nad bronią biologiczną' którą zapoczątkowali Niemcy podczas II wojny światowej. Chińczycy wykorzystali w pełni siłę tej broni na życzenie "Rządu Światowego".
bEEIAXIj
???
7 miesięcy temu
Czy ci wszyscy notable z who muszą być kolorowi?
rezydent
7 miesięcy temu
W Stanach szybko przebiega, bo Biden jest sterowany przez Gatesa. Dopóki prezydentem był Trump, to nie było takiej nagonki na szczepienia.
g g g
7 miesięcy temu
Bezobjawowa choroba, teraz szczepionki, bez szczepienia! Po co wydawać kasę na tą całą szopkę, drogi transport w chłodniach, lepiej sprzedać plasterek nowoczesny, 2 razy drożej. Niech sobie każdy przyklei we własnym zakresie. Kasa większa i szybciej!
kowidianin
7 miesięcy temu
my kowidianie chcemy szczepionek , obojętnie jakich ....byle były i chcemy 4 dawki !
ratownikmed
7 miesięcy temu
who ma krew na rękach
żąt
7 miesięcy temu
Nasz rząd wyprodukuje niewidzialny lek i wyda na to bardzo dużo pieniędzy
luc
7 miesięcy temu
// Preparat będzie można przyjąć w formie naklejanego plastra lub sprayu do nosa. // Wielkie mi halo. Te w sprayu to już ma milicja w Warszawie i bardzo chętnie z nich korzysta.
OPA
7 miesięcy temu
Niedługo dostaniesz SMS, że właśnie zostałeś zaszczepiony z drona.
hahahahahaha
7 miesięcy temu
i co uwierzyli bigfarmerom ???
Obiektywny
7 miesięcy temu
Jeszcze troche i rozpyla jakies dziadostwo w powietrzu i powiedza ze to szczepionka dla wszystkich,dopiero wtedy bedziecie sami maski zakładac zeby tego syfu nie wdychac
bEEIAXIb
kirkk
7 miesięcy temu
A wiecie ze jakiś czas temu został wynaleziony preparat na próchnicę zębów w formie spreja do nosa i co ??? ...wiadomo
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić