oprac. Karolina Kołodziejczyk| 

TAI broni Rachonia. "Brutalna próba ingerencji politycznej"

103

Najpierw politycy opozycji domagali odsunięcia Michała Rachonia od prowadzenia programu "Woronicza 17". Teraz pojawiło się oświadczenie TAI w tej sprawie. Jak czytamy w komunikacie, apel jest "brutalną próbą ingerencji politycznej w pracę dziennikarzy w Polsce".

Telewizyjna Agencja Informacyjna broni Michała Rachonia
Telewizyjna Agencja Informacyjna broni Michała Rachonia (PAP)

Jak czytamy w oświadczeniu Telewizyjnej Agencji Informacyjnej, "politycy opozycji już wielokrotnie grozili dziennikarzom TVP zwolnieniem z pracy po ewentualnym przejęciu władzy w Polsce."

"Jesteśmy wulgarnie obrażani. Ale po raz pierwszy przedstawiciele trzech partii, w budynku polskiego parlamentu, wprost domagają się zwolnienia konkretnego dziennikarza, bo nie podobają im się pytania, które zadaje" - przekonuje Jarosław Olechowski z TAI.

Agencja nazywa sprawe bulwersującą i podkreśla, że "pytania redaktora Michała Rachonia odnosiły się do prawdziwych i rzetelnie zebranych informacji". "Na szczęście czasy, kiedy przedstawiciele PO i PSL 'zgodnie z partyjnym interesem' wybierali tematy oraz prowadzących audycje publicystyczne Telewizji Polskiej, są już za nami" - czytamy w komunikacie.

"Pragnę podkreślić, że telewizja publiczna jest otwarta dla przedstawicieli wszelkich opcji politycznych. W programach publicystycznych prezentowanych na antenach TVP zawsze było miejsce do wyrażania poglądów zgodnych z polską konstytucją oraz prawem. Tak będzie dalej” - napisał Olechowski w piśmie.

Trwa ładowanie wpisu:facebook

Przypomnijmy: politycy opozycji wyszli ze studia w czasie niedzielnego programu TVP "Woronicza 17". Zaprotestowali w ten sposób przeciw poświęceniu dużej części audycji doniesieniom, że polityk PO Stanisław Gawłowski miał wynajmować mieszkanie prostytutkom.

Jak mówili politycy opozycji, program miał być poświęcony głównie Marszowi Wolności. Tymczasem prowadzący Michał Rachoń najwięcej czasu przeznaczył na rozmowy o informacji Radia Szczecin, że w mieszkaniu, które wynajmuje Stanisław Gawłowski, pracują prostytutki. W proteście przeciwko zmianie ze studia wyszli Andrzej Halicki z PO, Piotr Misiło z Nowoczesnej i Adam Struzik z PSL.

Teraz politycy opozycji domagają się odsunięcia Michała Rachonia od prowadzenia programu "Woronicza 17" na antenie TVP Info. Na specjalnej konferencji prasowej Adam Szłapka z Nowoczesnej stwierdził, że Rachoń "nie jest, nie był i nigdy nie będzie dziennikarzem".

Zobacz także: Zobacz także: Andrzej Halicki wyszedł ze studia TVP w trakcie programu. Wiemy, dlaczego

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić