Tajemnicze zachowanie Wąsika w celi. Co trzymał w ręku?

285

Maciej Wąsik przebywa w zakładzie karnym w Przytułach Starych k. Ostrołęki. W czwartek (18 stycznia) wieczorem odbyła się tam manifestacja, podczas której Wąsik wziął do ręki zagadkowy przedmiot i zaczął nim machać. Chwilę później w jego celi zgasło światło.

Tajemnicze zachowanie Wąsika w celi. Co trzymał w ręku?
Maciej Wąsik w celi w Przytułach Starych k. Ostrołęki. Za drugim razem trzymał w reku tajemniczy przedmiot (FORUM, Facebook)

Ich sprawą żyje cała Polska. Przypomnijmy, że Mariusz Kamiński znajduje się w placówce w Radomiu, a Maciej Wąsik trafił do zakładu karnego w Przytułach Starych (obok Ostrołęki). To około 135 kilometrów od miejsca dotychczasowego pobytu.

Zakład Karny został utworzony zarządzeniem Ministra Sprawiedliwości z dnia 30 lipca 2012 roku. Jednostka chwali się, że jest "jednym z najnowocześniejszych zakładów w Polsce". Pojemność zakładu karnego to 1265 miejsc. Obecnie w tej jednostce pracuje 240 funkcjonariuszy i pracowników.

Podobnie jak w przypadku Mariusza Kamińskiego w Radomiu, także w Przytułach Starych dochodzi do licznych demonstracji, w obronie aresztowanego posła. W czwartek (18 stycznia) przed zakładem karnym koło Ostrołęki odbył się kolejny protest.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Koniec "Wiadomości". Polacy ocenili "19.30"
W Przytułach Starych było tak wiele dobrych ludzi. Byli z nami Zofia Romaszewska i Jan Krzysztof Kelus - relacjonował w serwisie X profil "Komitet Obrony Więźniów Politycznych".

Jak podkreśla dziennik "Fakt", w trakcie tej demonstracji, coś niezwykłego stało się w celi Macieja Wąsika.

Z powodu awantury, na miejscu pojawiło się pięć radiowozów i kilkunastu policjantów, którzy starali się uspokoić atmosferę. A w chwili, gdy przed więzieniem wiele się działo, w celi uaktywnił się też Maciej Wąsik, który pokazał się protestującym w oknie.

Polityk Prawa i Sprawiedliwości kilka chwil później wziął do ręki jakiś zagadkowy przedmiot i zaczął nim machać. Jak czytamy, w pewnym momencie ożyła nie tylko cela Wąsika, ale też cały więzienny korytarz.

Wyglądało to tak, jakby w geście sprzeciwu uderzał nim w kraty. Czasem widzi się także rzeczy na filmach - mówi "Faktowi" jeden z uczestników manifestacji przed więzieniem.

Jakie prawa ma Wąsik w więzieniu?

Zgodnie z regulaminem politykowi PiS przysługują dwie godziny widzenia w miesiącu, dwa 10-minutowe telefony w tygodniu. Wąsik może także każdego dnia wyjść na godzinny spacer. Osadzony powinien być także ubrany w tzw. zieleniak, czyli odzież więzienną.

Z informacji przekazanych przez żonę Wąsika wynika, że ten wykorzystał już swój limit na widzenia. Roma Wąsik żaliła się na antenie Telewizji Republika, że najprawdopodobniej spotka się z mężem dopiero w lutym.

Autor: JAR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić