Tak karmią w przedszkolu. "Dramat, żenada"

215

Tata jednego z dzieci uczęszczających do przedszkola w Międzyborzu udostępnił w mediach społecznościowych zdjęcia posiłków, które serwowane są tam maluchom. Wpis wywołał burzę. "Dramat, żenada!" - piszą internauci.

Tak karmią w przedszkolu. "Dramat, żenada"
Zdjęcia posiłków podawanych w przedszkolu wywołały burzę (Facebook, Getty Images)

Każdy rodzic wie, jak ważna dla rozwoju dziecka jest prawidłowa, zbilansowana dieta. Żywienie dziecka w pierwszych latach życia to jeden z najistotniejszych czynników determinujących jego przyszłe zdrowie. Przekonanie maluchów do zróżnicowanych, zdrowych posiłków nie należy jednak do łatwych zadań, dlatego szczególnie ważne jest, by serwowane im potrawy były smaczne i atrakcyjne wizualnie.

Tak jedzą przedszkolaki. Ojciec wburzony

Według ojca jednego z dzieci uczęszczających do przedszkola w Międzyborzu dyrekcja placówki nie stanęła na wysokości zadania. Mężczyzna podzielił się swoim oburzeniem z internautami. Na Facebooku udostępnił zdjęcia posiłków, które serwowane są przedszkolakom.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Sztuczki z reklam jedzenia. To dzięki nim hamburger wygląda tak dobrze
A to chyba jadłospis na cały tydzień, swojemu dziecku bym tego nie podał, a serwują takie rarytasy w Bajce. A może to tylko bajka, a nie realizm - napisał.

Nie da się ukryć, że potrawy ukazane na fotografiach nie pobudzają apetytu. Pierogi i makaron wyglądają na mocno rozgotowane, w zupie brakuje warzyw, niektóre dania ciężko sklasyfikować.

Internauci się zagotowali. Pod wpisem zaroiło się od wzburzonych komentarzy. Wiele osób wskazało, że potrawy dalekie są od tego, czym powinno żywić się dziecko. Głos zabrali także rodzice maluchów, uczęszczających do tego samego przedszkola.

Bardzo ubogo. Tu zero wartości odżywczych. Warzywek wcale, znikome ilości mięsa... - jestem w szoku!
Moja córka rozpoznała posiłki ze zdjęć. Ten szary sos to ponoć sos grzybowy, a ta zupa jest dla niej rosołem z ziemniakami.
Teraz już wiem dlaczego moje dziecko zawsze wracało z tego przedszkola głodne.
Lepsze jedzenie dostawałem w szpitalu. Porażka - piszą komentujący.

Dyrekcja wydała oświadczenie

Po nagłośnieniu sprawy w mediach społecznościowych oraz lokalnych międzyborskie przedszkole wydało oficjalne oświadczenie. Opublikowano je w sobotę 11 lutego na Facebooku.

W związku z ukazaniem się Posta ze zdjęciami obiadów wydawanych w przedszkolu informuję, że podjęte będą działania naprawcza dotyczące poprawy jakości i estetyki wydawania posiłków - zapewniła dyrektorka placówki.
Trwa ładowanie wpisu:facebook
Autor: SSŃ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić