Tak poborowi przygotowują się do wojny. "Nie ryczcie jak baby"

Władimir Putin ogłosił "częściową mobilizację", a w Rosji zapanował chaos. W mediach społecznościowych pojawiło się nagranie z przygotowań do żołnierzy do wyjazdu na front. "Zamknijcie mordy i nie ryczcie jak baby" - usłyszeli.

Tak poborowi przygotowują się do wojny. "Nie ryczcie jak baby"
Odprawa żołnierzy. (streamable)

Na nagraniu zamieszczonym w mediach społecznościowych widać grupę żołnierzy, którzy są przygotowywani do wyjazdu do Ukrainy. Z nagrania można wywnioskować, że na spotkaniu panuje dezinformacja, a żołnierze nie dowiadują się niczego konkretnego. Wielu z nich głośno protestuje i próbuje przekrzyczeć dowódcę.

Mobilizacja w Rosji

Nie ryczcie jak baby, kur*a. Zamknąć mordy i zachowujcie się godnie. Czego wrzeszczycie wszyscy - słyszymy.

Po tych słowach słychać zapanowało jeszcze większe wzburzenie. Poborowi zaczęli się przekrzykiwać i głośno protestować. Część z nich wymieniła swoje dotychczasowe zawody, co dowodzi, że na front wysyłani są przypadkowi mężczyźni, którzy nie są związani z wojskiem.

Ja próbuję wam wyjaśnić, ale wy mi nie dajecie. Wy wrzeszczycie. Wszyscy jesteście wojskowymi chłopami. Koniec! Zabawa się skończyła, wszyscy jesteście żołnierzami - krzyczy na nich dowódca.

Jeden z żołnierzy zapytał, za co ma walczyć, ale jego pytanie zostało zignorowane. Następnie Rosjanie usłyszeli plan działania na kolejne tygodnie. "3 dni tutaj, samolot, dwa tygodnie doszkolenia, dokompletowanie jednostki, [...] dodatki bojowe, status weterana, do końca operacji specjalnej, a potem do domu" - 

Żołnierze usłyszeli także, że mają zagwarantowaną pracę po powrocie do domu (o ile oczywiście uda im się wrócić z frontu). Ich miejsca mają zostać "zarezerwowane". W całym nagraniu nie użyto także słowa wojna lub walka. Mężczyźni usłyszeli, że wezmą udział w "specjalnej operacji bojowej". Tak wszak propaganda określa napaść na Ukrainę.

Podczas środowej odezwy do narodu Władimir Putin przekazał decyzję o "częściowej mobilizacji". Nowych rekrutów ma być około 300 tys. a działania mobilizacyjne rozpoczęto jeszcze tego samego dnia. W Rosji zapanował chaos, ponieważ mężczyźni w wieku poborowym zaczęli uciekać za granicę.

Zagraniczne bilety lotnicze, pomimo wysokich cen, się wyprzedały. Długie kolejki Rosjan utworzyły się na granicach lądowych niemal każdego kraju sąsiadującego z Rosją.

Zobacz także: Desperackie próby Rosjan. Chcą uciekać nawet na Białoruś
Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić