aktualizacja 

Tak zmienił się Nawalny. Trudno patrzeć na zdjęcia z rosyjskiej niewoli

Fatalne warunki sprawiają, że więziony Aleksiej Nawalny wygląda coraz gorzej. W mediach społecznościowych pojawiło się porównanie dwóch zdjęć rosyjskiego opozycjonisty. Internauci niepokoją się stanem zdrowia politycznego rywala Władimira Putina.

Tak zmienił się Nawalny. Trudno patrzeć na zdjęcia z rosyjskiej niewoli
Tak Nawalny wyglądał w lutym 2022 roku (EPA, PAP, YURI KOCHETKOV)

Choć grożą za to poważne konsekwencje, wielu Rosjan sprzeciwia się inwazji Federacji Rosyjskiej na Ukrainę. Wśród nich jest również Aleksiej Nawalny, który od długiego czasu przebywa za kratami. Opozycjonista jest więźniem politycznym, a oficjalnie odbywa karę w związku ze złamaniem zasad warunkowego zawieszenia wcześniejszej kary (zasądzonej za rzekome działania o charakterze korupcyjnym).

17 stycznia 2023 roku minęły dwa lata, odkąd Aleksiej Nawalny trafił za kratki. Rodzina opozycjonisty robi wszystko, aby ten w końcu wyszedł na wolność. Zorganizowano nawet akcję "Wolność dla Nawalnego", która ma na celu wywołanie nacisku na rosyjskie władze. Biorą w niej udział politycy, celebryci czy internauci.

Tylko razem możemy uwolnić Aleksieja! Wolność dla Aleksieja Nawalnego, wolność dla wszystkich więźniów politycznych, koniec z wojną! - zaapelowała córka opozycjonisty.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo...

Zobacz także: Wystąpił w programie u Sołowjowa. "Świat szaleństwa"

Tak zmienił się Aleksiej Nawalny

Nie od dziś wiadomo, że Aleksiej Nawalny nie jest dobrze traktowany w kolonii karnej. Niedawno współpracownicy polityka poinformowali, że jego stan zdrowia jest bardzo zły. 31 grudnia Nawalny miał trafić do karceru za umycie twarzy w niewskazanym do tego czasie. Doniesienia dotyczące fatalnej sytuacji zdrowotnej Nawalnego potwierdziła jego żona. Wystosowano list do Władimira Putina z apelem o udzielenie pomocy medycznej skazanemu. Dokument podpisało kilkuset lekarzy.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Stopniowe pogarszanie się stanu zdrowia Nawalnego potwierdzają zdjęcia z kolonii karnej. Do sieci trafiło porównanie fotografii opozycjonisty. Pierwsze zdjęcie zostało wykonane przed 2021 rokiem, a drugie w ostatnim czasie. Rosjanin nie przypomina już siebie sprzed dwóch lat. Na nowym zdjęciu widać, iż bardzo schudł, a jego twarz się pomarszczyła.

Autor: GGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić