Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
JKM
|

Już wkładali go do wrzątku. Ależ by się pomylili

108
Podziel się

Niebieski homar został uratowany przed garem z wrzątkiem w brytyjskim pubie w Rochdale. Na nietypowy kolor skorupiaka zwrócił uwagę kucharz. Homar dostał na imię Larry i znalazł nowy dom.

Już wkładali go do wrzątku. Ależ by się pomylili
Niebieski homar o mały włos został zjedzony. Uratował go kucharz. (Facebook)
bEUNPJCJ

Szef kuchni Austin Hopley z pubu Hare on the Hill w Littleborough w Rochdale znalazł w dostawie owoców morza niebieskiego homara. Kucharz nigdy nie widział podobnego zjawiska, ale szybko dowiedział się, że taka mutacja zdarza się raz na dwieście milionów przypadków. Nazwał homara Larry i zaczął szukać mu nowego domu.

Kiedy zdałem sobie sprawę z rzadkości homara, nie mogłem się zmusić, by umieścić go w menu – powiedział w rozmowie z gazetą "Manchester Evening Standard".
bEUNPJCL

Niebieski homar w dostawie owoców morza. Kucharz uratował go przed garem z wrzątkiem

Austin Hopley postanowił znaleźć Larry'emu nowy dom, gdzie "będzie doceniany". Wraz ze swoją współpracownicą Emmą Konnanov obdzwonił lokalne ogrody i akwaria. Niestety, nikt nie był zainteresowany rzadkim skorupiakiem.

Kucharz postanowił więc opublikować swoją historię w mediach społecznościowych. Komentujący poradzili mu, żeby skontaktował się z Sea Life – dużym akwarium w Manchesterze. Instytucja przysłała do pubu swojego eksperta, który odebrał nowego podopiecznego.

bEUNPJCR

Niebieski homar doprowadził do zmiany menu. "Nie powinien być jedynym ocalonym od mrocznego losu"

Zamieszanie z niezwykłym homarem miało także dalsze następstwa. Całe menu pubu zostało zmienione. Wszystko po to, aby ratować skorupiaki.

Zdecydowaliśmy, że Larry nie powinien być jedynym homarem ocalonym od mrocznego losu tylko dlatego, że ma kolor jak ze snu. Żaden homar już nigdy nie zostanie skrzywdzony w trakcie przygotowywania naszych pysznych brytyjskich przekąsek – napisano.
bEUNPJCS

Obejrzyj także: Biały homar. Jest jeden na milion

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEUNPJDm
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(108)
elegancko
5 miesięcy temu
Przecież te dywagacje nic nie dadzą.Jeden będzie miał chęć to zje homara,żeberka,golonkę,drugi szczaw i mirabelki ,więc o co te bzdury?Aborygeni na wyspach też gotowali skorupiaki we wrzątku albo w żarze ogniska i co?
Taki jak ty
5 miesięcy temu
Piekielna śmierć. W taki sposób. Ciekawe czy z taką chęcią by wrzucali pieski gdyby było takie specyficzne danie. Kontrowersyjne. Obrzydliwe. Ale prawdą jest że ból to ból. A cierpienie to cierpienie
Bomba
5 miesięcy temu
Kupuję ten temat
bEUNPJDn
Cogito
5 miesięcy temu
Widocznie farby im trochę zostało i nie wiedzieli , co z nią zrobić
Znawca homaró...
5 miesięcy temu
Pociągnięty olejną farbą
Eeech...
5 miesięcy temu
"Już był w ogródku, już witał się z wrzątkiem..."
Hołownia
5 miesięcy temu
Uwielbiam ten syk homarów po wrzuceniu do wrzątku, każdemu polecam spróbować samemu przygotować homara.
Ktoś
5 miesięcy temu
Nagle dostał oświecenia, że żeby zaserwować danie ze zwierzaka, najpierw trzeba go zabić. Teraz już nigdy nie zje mięsa? Przez homara w innym kolorze zostanie wege? Homar jak homar. Zwierze jak zwierze. Lajf is brutal, skarbie (nie mówcie że błąd bo to nawiązanie). Tak działa natura. Raz ktoś jest zjadane, raz coś umiera...
Ukukuk
5 miesięcy temu
Słyszałem że w Uk to ogrom masonów a jakie wasze doświadczenia? Mieszkacie w Uk?
giness
5 miesięcy temu
"Niebieski homar doprowadził do zmiany menu. "Nie powinien być jedynym ocalonym od mrocznego losu" Zamieszanie z niezwykłym homarem miało także dalsze następstwa. Całe menu pubu zostało zmienione. Wszystko po to, aby ratować skorupiaki." NAWRÓCENIE PABU I KUCHARZY, ONIEMIAŁEM ??? I co teraz tylko dania wegetariańskie do piwa :(
Mason
5 miesięcy temu
Następny mason patrzcie na jego tatuaż ...
Janaska
5 miesięcy temu
Biedne te zwierzaki Ludzie wszystko zeżrą Chińczycy w szczególności Dziwny naród
i tyle
5 miesięcy temu
Jaki wysyp niedouków na forum.Homar czy rak wrzucony do wrzątku ginie w kilka sekund i pisk który wydają to nie z bólu tylko hityna tak się zachowuje pod wpływem wysokiej temperatury.Wrzątek to najbardziej humanitarna metoda,gdzie w porównaniu np takie ryby na kutrach czy łodziach po wyjęciu z wody zdychają godzinami w męczarniach.
bEUNPJDf
BICZKA.𝙿𝙻
5 miesięcy temu
Jestem ciekawa czy jest to odpowiednie miejsce ale czy znajdzie sie tu jakis pan co chcialby zaliczyc modelke?
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić