aktualizacja 

Taki widok syn Gierka zastał na grobie ojca. Reakcja nie mogła być inna

1291

Mimo upływu lat, w rodzinnych stronach Edward Gierek nadal przez wiele osób jest ciepło wspominany. Dowodzi tego widok, jaki 1 listopada na sosnowieckim cmentarzu zastał jego syn. W Dzień Wszystkich Świętych na grobie I sekretarza KC PZPR pojawiło się morze zniczy. Potomek komunistycznego dygnitarza nie krył wzruszenia i już podziękował tym, którzy pamiętali o jego ojcu.

Taki widok syn Gierka zastał na grobie ojca. Reakcja nie mogła być inna
Widok na cmentarzu wzruszył syna Edwarda Gierka (Facebook, Getty Images, Adam Gierek)

Dzień Wszystkich Świętych to dla wielu Polaków okazja, by odwiedzić groby nie tylko swoich bliskich, ale także znanych osobistości, które darzą szczególnym szacunkiem. W gronie osób, o których nadal pamiętają rzesze ludzi, niewątpliwie znajduje się Edward Gierek.

Syn Edwarda Gierka pokazał zdjęcie z cmentarza. Morze zniczy

1 listopada tłumy ludzi pojawiły się na cmentarzu parafialnym w sosnowieckiej dzielnicy Zagórze, właśnie po to, by oddać hołd komunistycznemu przywódcy. Pomnik pokryło morze zniczy i kwiatów. Wzruszający gest mieszkańców nie umknął uwadze syna I sekretarza KC PZPR.

Adam Gierek poruszony widokiem, który zastał na nekropolii, postanowił w poście na Facebooku podziękować wszystkim za pamięć o jego ojcu. Były poseł Parlamentu Europejskiego do wpisu dołączył także zdjęcia pomnika, rozświetlonego dziesiątkami świec.

Wszystkim, którzy odwiedzili i odwiedzają grób moich rodziców Stanisławy i Edwarda Gierek, składając wiązanki kwiatów i zapalając niezliczoną ilość symbolicznych zniczy, bardzo serdecznie dziękuję. "Czas mija - pamięć i szacunek pozostaje". Dziękuję - Adam Gierek napisał na portalu społecznościowym.

Zniczy pojawiło się tak dużo, że przestały mieścić się na nagrobku. Odwiedzający musieli stawiać lampki na ziemi wokół grobu. Widok pokazuje, jak głęboko w pamięci Polaków zakorzenił się komunistyczny dygnitarz.

Widać to także w sekcji komentarzy pod wtorkowym postem jego syna.

Bez wątpienia wielki człowiek - napisała jedna z osób.
Szacunek dla Pana rodziców.

- czytamy.

Trwa ładowanie wpisu:facebook
Zobacz także: Koniec rządów Edwarda Gierka. Wrogowie rozpętali przeciwko niemu brutalną nagonkę
Autor: SSŃ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić