Takiego ślubu nie było od 100 lat. Wielkie wydarzenie w Rosji

240

Wielki książę Jerzy Michałowicz Romanow i Wiktoria Romanowna Bettarini są już małżeństwem. To pierwszy raz od ponad wieku, gdy potomek carskiej rodziny wziął ślub w Rosji. Uroczystość zgromadziła setki arystokratów i biznesmenów z całego świata.

Takiego ślubu nie było od 100 lat. Wielkie wydarzenie w Rosji
Wielka Księżna Maria Władimirowna, matka pana młodego, nie kryła zachwytu z powodu ślubu swojego jedynego syna (Getty Images, Peter Kovalev)

Jerzy Michałowicz Romanow i Wiktoria Romanowna Bettarini wzięli ślub w Soborze św. Izaaka w Petersburgu. Wybór miejsca nie jest przypadkowy – w okresie panowania dynastii Romanowów to miasto pełniło funkcję stolicy Rosji.

"Royal wedding" rosyjskiego arystokraty. To potomek carskiej rodziny

Pan młody przyszedł na świat w Hiszpanii. Jego rodzicami są Wielka Księżna Maria Władimirowna i Wielki Książę Michaił Pawłowicz. Władimirowna jest prawnuczką Włodzimierza Aleksandrowicza, trzeciego syna cara Aleksandra II i tym samym – pretendentką do rosyjskiego tronu.

Wiktoria Romanowna Bettarini jeszcze rok temu nazywała się Rebecca Virginia Bettarini. Jednak wybranka księcia zdecydowała się na konwersję na rosyjskie prawosławie. W przeciwieństwie do jej świeżo upieczonego męża, Bettarini nie jest arystokratką. To dyrektorka Russian Imperial Foundation oraz absolwentka Uniwersyteu LUISS Guido Carli i wyższej uczelni Società Italiana Organizzazione Internazionale.

Panna młoda wystąpiła w zabudowanej sukni z białej satyny. Jak podaje Daily Mail, na głowę założyła tiarę zaprojektowaną przez Chaumeta, oficjalnego jubilera na usługach Napoleona i jego żony Józefiny. Po ceremonii para udała się na uroczystą galę w  Rosyjskim Muzeum Etnograficznym.

W gronie gości znalazła się m.in. była królowa Hiszpanii Zofia oraz księżniczka Tilsim z Liechtensteinu. Pannę młodą do ołtarza poprowadził Roberto Bettarini, jej ojciec i zarazem zasłużony włoski dyplomata.

Zobacz także: Zobacz też: Wskoczyli do lodowatej wody w strojach ślubnych. Szalone nagranie z Irlandii
Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić