aktualizacja 

51-latek w końcu wpadł. Wydało się, co robił w miejskich szaletach

142

Mężczyzna z Gliwic znalazł nietypowy sposób na gromadzenie pieniędzy. Uczynił sobie stałe źródło dochodu z okradania miejskich szaletów

51-latek w końcu wpadł. Wydało się, co robił w miejskich szaletach
(Policja)Tego jeszcze nie było. 51-latek zarabiał na szaletach miejskich (Policja)

Od kilku miesięcy funkcjonariusze zmagali się z nietypową sprawą. Od listopada 2021 r. do gliwickiej policji wpływały zawiadomienia o włamaniach do kasetek przyjmujących płatności za skorzystanie z szaletów miejskich, ustawionych w trzech miejscach - jednego przy ul. Poniatowskiego i dwóch w rejonie Kaszubskiej i Akademickiej.

Skradzione kwoty były niewielkie, ale straty już niemałe. Naprawa i wymiana elektronicznego urządzenia za każdym razem kosztowała 1900 zł.

Ktoś może pomyśleć: prosta sprawa. Jednak w grę, z wiadomych względów, nie wchodziła obserwacja automatycznego WC od środka. Włamania dokonywane były w zamykanym od wewnątrz szalecie, a sprawca działał nieregularnie, bez żadnej systematyki. Naliczono 17 tego rodzaju czynów - podkreślał podinspektor Marek Słomski, oficer prasowy KMP Gliwice.

Korzystając z zapisu monitoringów oraz relacji świadków, do których dotarli kryminalni z drugiego komisariatu, ustalono, że sprawcą jest niemłody, niewysoki i średniej budowy mężczyzna.

Policjanci obserwowali trzy miejskie szalety. Po kilku dniach dwaj ukryci w samochodzie funkcjonariusze po cywilnemu zauważyli odpowiadającego ustaleniom człowieka. Spacerował w pobliżu WC przy ul. Poniatowskiego i ewidentnie rozglądał się, upewniając, czy w pobliżu nie ma policji.

Złapany na gorącym uczynku

51-latek był przekonany, że wokół niego nie ma mundurowych. Policjanci błyskawicznie ruszyli do zatrzymania i wewnątrz pomieszczenia zastali podejrzanego, który trzymał już w rękach duże śrubokręty.

Mężczyzna w przeszłości wielokrotnie karany za przestępstwa przeciwko mieniu, przyznał się do wszystkich 17 włamań. Za tego rodzaju czyny, czyli kradzieże z włamaniem, grozi mu kara pozbawienia wolności od roku do lat 10.

Zobacz także: Zmiana w zachowaniu Dudy. Odpowiedź na działania Kaczyńskiego?
Autor: JAR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić